۱ بهمن ۱۳۹۹
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • سردار آذربایجانی : ماموریت مبارزه با گروهک تروریستی پژاک با حضور رزمندگان قزوینی ادامه دارد

سردار آذربایجانی : ماموریت مبارزه با گروهک تروریستی پژاک با حضور رزمندگان قزوینی ادامه دارد

  • ۳ مهر ۱۳۹۹
  • ۲۲۴ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان، سردار آذربایجانی فرمانده سابق تیپ ۸۲ سپاه قزوین و از رزمندگان دفاع مقدس در نشست بررسی نقش رزمندگان استان قزوین در ۸ سال دفاع مقدس که با حضور سردار کبیری، سردار کشمرزی، سرهنگ رجبی در سالن جلسات کنگره سه هزار شهید استان قزوین برگزار شد بیان کرد: بعد از هشت سال دفاع، کشور وارد فاز جدیدی شد. اوایل با ناآرامی هایی در برخی شهرهای کشور و نیز در فتنه های سال های اخیر، تیپ ۸۲ ماموریت خود را مبنی بر ایجاد امنیت انجام داد.

وی گفت: در سال ۸۹ به تیپ ماموریتی در جنوب شرق کشور داده شد که با حضور رزمندگان تیپ، گشت های شبانه روزی در این مناطق اجرا شد و در سال ۹۰ نیز ماموریت بازپس گیری ارتفاعات در برخورد با تروریست پژاک، به تیپ ۸۲ قزوین واگذار شد که نیروی ما نقش اساسی در شمالغرب کشور داشتند که در همین راستا شهدایی را تقدیم کردند و عملا این ارتفاعات پاکسازی شد.

فرمانده سابق تیپ ۸۲ سپاه استان اظهار کرد: در عملیات های سال های اخیر در مقابله با نیروهای تکفیری که در قالب سازماندهی نیروهای داعش و تلاش برای سرنگونی دولت های اسلامی از جمله ایران ایجاد شده بود، با تدبیر مقام معظم رهبری، رزمندگان اسلام به مقابله با این نیرو پرداختند که در سوریه، شهدایی در دفاع از حرم داشتیم.

سردار آذربایجانی عنوان کرد: عملا در قالب نیروهای یگانی در سوریه این تیپ وارد عمل شد و در کنار نیروهای جوان امروزی و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، سازماندهی این گروه ها و انتقال تجربه به دو نسل کار سختی بود اما به یاری خدا سربلند میدان بودیم.

وی افزود: مجموعا ده مورد اعزام گروهی به سوریه داشتیم که ماموریت خود را در مقابله با نیروهای داعش به نحو احسن انجام دادند.

رزمنده سال های دفاع مقدس تصریح کرد: با شهادت شهید حججی که اولین شهیدی بود که عملا سرمبارک شهید را در میدان نبرد بریدند، شهید سپهبد قاسم سلیمانی تصمیم جدی در برچیدن داعش گرفت و طی دو ماه سوریه و عراق از لوث داعش پاکسازی شد.

وی اضافه کرد: یکی از ویژگی های این نبرد این بود که نسل جوان ما همچون جوانان نسل دفاع مقدس می جنگیدند و جانفشانی ها و شهادت طلبی های آنها برای همه جهان مشهود بود و شهدایی همچون حمید سیاهکلی از نسل امروز و شهدایی همچون شهید حمید محمدرضایی از نسل رزمندگان دفاع مقدس بودند.

سردار آذربایجانی گفت: در حال حاضر نیز ماموریت مبارزه با گروهک تروریستی پژاک با حضور این جوانان همچنان ادامه دارد و شهید علیخانی از شهدای این ماموریت است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *