۳۰ دی ۱۳۹۹
  • خانه
  • >
  • گزارشگر
  • >
  • ترس و آشفتگی گروه تروریستی پ.ک.ک را فرا گرفته است

ترس و آشفتگی گروه تروریستی پ.ک.ک را فرا گرفته است

  • ۱۶ آذر ۱۳۹۹
  • ۱۸۶ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان، عملیات متعدد نیروهای مسلح ترکیه٬ تسلیم برخی از اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک و عدم پیوستن نیروهای جدید به آن٬ این گروه تروریستی را با وضعیت دشواری مواجه کرده است.

مراد کاراییلان و دوران کالکان از سرگردگان اصلی گروه تروریستی پ.ک.ک در مصاحبه با برخی رسانه‌های وابسته به خود به خسارت سنگین وارد شده به آنها توسط نیروهای اطلاعتی و مسلح ترکیه و همچنین پهپادها اعتراف کرده‌اند.

کاراییلان در مصاحبه با یکی از رسانه‌های این گروه با وحشت از عملیات نیروهای مسلح ترکیه٬ گفت: اکنون در همه جا عملیات انجام می دهند. به طور مدام ده هواپیمای اکتشافی در آسمان هفتانین(در شمال عراق) پرواز می‌کنند و از تاکتیهای گسترده استفاده می‌شود.

او با اعتراف به پیروزی ترکیه در جنگ روانی، با بیان اینکه ” ترکیه به صورت مداوم بیانیه می‌دهد که فلان قدر از اعضای پ.ک.ک تسلیم شده‌اند ” آشفتگی خود را از روند انحلال این گروه تروریستی نشان داد.

کاراییلان با اشاره نقش مهم سازمانهای اطلاعاتی ترکیه در عملیاتهای موفقیت آمیز نیروهای مسلح٬ به کشته شدن برخی از سرکردگان این گروه از جمله جمیل امد٬ از اعضای این گروه در سوریه نیز اعتراف کرد.

دوران کالکان از دیگر سرکردگان گروه تروریستی پ.ک.ک نیز در مصاحبه با یک سایت اینترنتی٬ گفت: “ما چرا نمی‌توانیم کاری کنیم٬ عقلمان کم شده یا جسارتمان. آنان برای نابودی ما در هر جا دنبالمان کرده و هدف قرار می‌دهند؟”

وی همچنین با اشاره به تحصن مادران دیاربکری که خواهان بازگشت فرزندان خود از چنگال پ.ک.ک هستند٬ گفت: پس از تحصن که مادران در مقابل ساختمان حزب «ه.د.پ» در دیاربکر آغاز کردند٬ تماشای کانالهای تلویزیونی ترکیه در داخل گروه ممنوع شد. از فرار برخی از اعضا پس از مشاهده این فیلمها مطلع هستم.

اسناد کشف شده از اسماعیل سورگچ٬ از اعضای هماهنگ کننده پ.ک.ک در استان تونج‌ائلی نیز که امسال از پای درآمد٬ وضعیت دشوار این گروه تروریستی را آشکار کرد.

این اسناد نشان می‌داد که به ویژه پس از سال ۲۰۱۷ گروه تروریستی پ.ک.ک قادر به انجام اقدامات خرابکارانه نبوده و ارتباط آن با مردم منطقه قطع شده است. دلیل اصلی این تلفات نیز عملیاتهای سازمانهای اطلاعاتی بوده است.

بنا بر اعلام وزارت کشور ترکیه در عملیات ضدتروریستی مختلف در دوره ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰، ۳۶۷ تن از سرکردگان و هماهنگ کننده‌های این گروه تروریستی پ.ک.ک از جمله ۳۰ تن در لیست قرمز تروریستهای تحت تعقیب، ۱۵ تن در لیس آبی، ۲۴ نفر در فهرست سبز، ۵۷ تروریست در لیست نارنجی و ۲۴۱ تن از تروریستهای تحت تعقیب در لیست خاکستری از پای در آمده‌اند.

همچنین در حالی که تعداد کسانی که در سال ۲۰۱۷ به این گروه تروریستی پیوستند ۱۶۱ نفر بود، این تعداد در سال ۲۰۱۸ به ۱۳۶، در سال ۲۰۱۹ به ۱۳۰ و در طی امسال به ۵۲ نفر کاهش یافته است. بنابراین می‌توان گفت روند پیوستن به این گروه تروریستی به پایینترین سطح خود در ۵۰ سال گذشته رسیده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *