قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » چراغ سبز ترکیه به اتحادیه میهنی برای بازگشایی دفتر در ترکیه

هیئتی از اتحادیه میهنی کردستان راهی ترکیه شد تا مقامات ترکیه را از اقداماتی که علیه نیروهای حزب کارگران کردستان انجام داده اند، مطلع سازند.

به گزارش انجمن بی تاوان، بختیار طالبانی، کارشناس امور سیاسی طی سخنانی، در خصوص سفر مقامات اتحادیه میهنی به ترکیه گفت؛

با توجه به توافق ترکیه و اتحادیه میهنی کردستان در مراحل پیش روی، این حزب اقدامات خود را علیه نیروهای حزب کارگران کردستان بیشتر خواهد کرد و ترکیه نیز به این حزب اجازه خواهد داد تا نمایندگی خود را در این کشور بازگشایی نماید.

در همین ارتباط، روز چهارشنبه ۱۳ فوریه هیئتی از اتحادیه میهنی کردستان به ریاست عمر فتاح عضو دفتر سیاسی این حزب به ترکیه سفر کردند.

در این مورد یکی از منابع آگاه در آنکارا اعلام کرد هدف ترکیه از دیدار با مقامات اتحادیه میهنی کردستان هشدار دادن به این حزب در مورد  فعالیت های پ.ک.ک است.

در اواسط اکتبر ۲۰۱۸ وزیر خارجه ترکیه و برهم صالح و چند تن از مقامات عالیرتبه اتحادیه میهنی کردستان توافقی علیه نیروهای حزب کارگران کردستان انجام دادند و در چارچوب این توافق، نیروهای اتحادیه میهنی کردستان در استان سلیمانیه، حلبچه و گرمیان دفاتر وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه را مسدود و فعالیتهای این حزب را ممنوع کردند، از سوی دیگر ترکیه نیز ممنوعیت پرواز به فرودگاه سلیمانیه را لغو کرد.

تحلیلگران سیاسی بر این باورند که بازگشایی نمایندگی اتحادیه میهنی کردستان عراق در ترکیه برای شهروندانی که در مناطق تحت سلطه اتحادیه میهنی کردستان عراق زندگی می کنند، از نظر اقتصادی بسیار سودآور خواهد بود و بازگشایی دفاتر رسمی اتحادیه میهنی در ترکیه، می تواند سرفصل جدیدی از شروع فعالیت های تجاری و بازرگانی شهروندان باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان