قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار پ ک ک و پژاک » همکاری احزاب وابسته به بارزانی (ENKS) با ارتش ترکیه در عملیات نظامی عفرین

سیاست های سرکوب گرایانه پ ک ک علیه احزاب کُرد وابسته به بارزانی (ENKS) در شمال سوریه امروزه برای پ ک ک مشکل ساز شده و این احزاب در حملات ترکیه به عفرین با ارتش این کشور همکاری می کنند.

به گزارش سرویس بین المل انجمن بی تاوان ،دولت ترکیه با همکاری امریکا ، روسیه و احزاب کُردی مخالف پ ک ک به شهر کردنشین عفرین در شمال سوریه حمله کرد،حمله ترکیه به عفرین ناشی از پیامدهای سیاست تک روی و سیستم فرقه گرایانه پ ک ک است.زیرا سیاست تنگ نظرانه پ ک ک بر اساس ایدئولوژی فرقه گرایانه استوار بوده و این نوع ایدئولوژی در خاورمیانه جایگاهی ندارد.

جریان فکری پ ک ک از سال ۱۹۷۹ تا کنون منجر به به قتل و کشتار ۴۹۰۰۰ تن از کُردهای غیر نظامی و نظامی شده و جزء حمام خون در کردستان ثمری برای کردها نداشت است.

در حال حاضر ترکیه با همکاری برخی از کردهای مخالف پ ک ک موسوم به ENKS اقدام به حمله نظامی به شهر عفرین کرده است، عدم همکاری کردهای ENKS با پ ک ک در سایه سیاست تک محورانه و فرقه گرایانه پ ک ک می باشد.

پ ک ک با استقلال در شمال سوریه بلافاصله کردهای ENKS که تحت حمایت بارزانی بوده اند ، مورد حمله قرار داد و با تخریب مقرهای احزاب وابسته به بارزانی و ترور شخصیت های کُردی در سوریه موجی از نارضایتی ها را به بار آورد.

هم اکنون همکاری احزاب کُردی مخالف پ ک ک با ارتش ترکیه در حمله نظامی به شهر عفرین نشان از عدم مقبولیت پ ک ک در شمال سوریه است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان