قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » پ.ک.ک در کردستان عراق خودسرانه عمل می کند

در پی بمباران اخیر از سوی ترکیه، سخنگوی دولت اقلیم کردستان عراق با انتقاد از ادامه حضور نیروهای پ.ک.ک در این منطقه گفت که این گروه توجهی به خواسته های دولت اقلیم ندارد و خودسرانه عمل می کند.

به گزارش انجمن بی تاوان، در پی بمباران هوایی منطقه آمدی در استان دهوک توسط جنگنده های ارتش ترکیه در روز جمعه که به کشته شدن ۳ تن از شهروندان کردعراقی انجامید، واکنش های متفاوتی را به همراه داشت.

‘صفین دیزایی’ سخنگوی دولت اقلیم کردستان عراق در اظهاراتی در این خصوص گفت: پ.ک.ک از داخل کردستان عراق به ترکیه تردد دارد و دست به عملیات نظامی می زند و بعد از عملیات به داخل کردستان عراق بازمی گردد.
نامبرده تصریح کرد که ادامه این سیاست از سوی پ.ک.ک آسیب جدی به مردم کردستان عراق رسانده است.
صفین دیزایی اضافه کرد: دولت اقلیم از پ.ک.ک خواسته است منطقه را ترک کند اما آنها توجهی به خواسته های ما ندارند.
همسو با این سخنان کنسولگری ترکیه در اربیل مدعی شد که ارتش ترکیه قصد ندارد شهروندان کرد عراقی را مورد هدف قرار دهد اما پ.ک.ک از مردم غیرنظامی به عنوان سپر انسانی بهره می گیرد.
در یک سال گذشته بیش از ۱۷ تن از شهروندان غیرنظامی کرد عراقی در منطقه کردستان عراق، مورد هدف جنگنده های ارتش ترکیه قرار گرفته اند.
درخصوص تنشهای نظامی بین ارتش ترکیه و نیروهای پ.ک.ک در کردستان عراق «کریم برادوستی» مسئول کمیته منطقه برادوست اتحادیه میهنی کردستان عراق در استان دهوک به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: ارتش ترکیه اخیرا تحرکات نظامی خود را در سطح زمینی نیز در منطقه افزایش داده به نحوی که باعث افزایش درگیریهای نظامی با پ.ک.ک شده است.
وی افزود: با حضور نظامی ترکیه رفته رفته جنگ پ.ک.ک با ترکیه به کردستان عراق منتقل خواهد شد کما اینکه ما در چندین منطقه شاهد این درگیریها هستیم.
به گفته کارشناسان نظامی، ارتش ترکیه تعداد پایگاههای خود در کردستان عراق را به ۱۵ پایگاه نظامی افزایش داده و پیش بینی می شود با استقرار کامل نیروها در این پایگاهها روند درگیریها بیشتر از گذشته شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان