قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار ترکیه ، عراق ، سوریه » دوغو پرینجک، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ترکیه: برای منحل شدن کامل HDP اقدام خواهیم کرد

دوغو پرینجک، رئیس حزب وطن و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ترکیه با متهم کردن حزب دموکراتیک خلق ها به همکاری با PKK عنوان کرد: برای منحل شدن کامل حزب دموکراتیک خلق ها اقدام خواهیم کرد.

به گزارش انجمن بی تاوان به نقل از روزنامه جمهوریت، دوغو پرینجک، رئیس حزب وطن و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ترکیه که به سختی توانست در روز آخر انتخابات ۱۰۰ هزار امضا را برای نامزدی در انتخابات به دست آورد در اظهاراتی با حمله به حزب دموکراتیک خلق ها عنوان کرد: حزب دموکراتیک خلق ها به گروه تروریستی PKK وابسته است و با دستورات PKK حرکت می کند. این وضعیت را صلاح الدین دمیرتاش و سایر اعضای این حزب بارها در اظهارات خود نمایان کرده و فعالیت های آنان اثبات محکم این ادعا است. اگر بخواهیم به ماده ۸۶ قانون اساسی ترکیه و ماده های ۸۱، ۸۲ و ۸۳ قانون احزاب سیاسی ترکیه عمل کنیم باید حزب دموکراتیک خلق ها منحل شود.

وی در اظهارات خود با متهم کردن شورای عالی دادستان ها و قضات ترکیه مبنی بر عمل نکردن به وظایف خود برای اقدام به انحلال حزب دموکراتیک خلق ها خاطرنشان کرد: تنها در سال جاری حزب دموکراتیک خلق ها به عنوان شاخه PKK در کشور از بودجه کشور ترکیه ۹۰ میلیون لیر دریافت کرده است. سیستم آتلانتیک با مرکزیت آمریکا در حال وادار کردن ترکیه برای مشروعیت بخشی به PKK در داخل ترکیه است. حزب دموکراتیک خلق ها نیز وسیله این فشار است. برخی احزاب سیاسی آشکارا از حزب دموکراتیک خلق ها حمایت کرده و با رهبر دربند این حزب در زندان ملاقات می کنند. تمام این ها فعالیت برای آزادی PKK در ترکیه و حتی شریک کردن آنان در حکومت است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان