۶ آذر ۱۳۹۹

۳ خبر درباره ی اوجالان

  • ۱۳ آذر ۱۳۹۲
  • ۱۹ بازدید
  • ۰

احتمال ملاقات گروهی از روزنامه نگاران ترکیه با اوجالان یکی از ۳ خبری است که از سوی رهبر حزب صلح و دموکراسی با رسانه ها در میان نهاده شد.
انجمن بی تاوان آذربایجان غربی به نقل از روزنامه ی وطن، صلاح الدین دیمرتاش رهبر حزب صلح و دموکراسی (BDP) از این موضوع خبر داده که روز پنجشنبه ی هفته ی جاری، وی همراه با سری ثریا اُندر نماینده ی استانبول و پروین بولدان نماینده ی اغدیر در جزیره ی ایمرالی با عبدالله اوجالان ملاقات می کند. وی اعلام کرده که خواسته ی اوجالان مبنی بر ضرورت ارتقای سطح گفتگوهای مربوط به مذاکرات صلح، مورد توجه جدی مقامات حکومت ترکیه قرار گرفته و در آینده ای نزدیک در این حوزه اقدامات مثبتی صورت می گیرد.
دمیرتاش همچنین اعلام کرد که طی دو ماه اخیر با هماهنگی وزیر دادگستری اجازه پیدا کرده که دو بار در زندان از اوجالان عکس بگیرد ولی سعدالله ارگین وزیر دادگستری ترکیه هنوز اجازه نداده که این عکس ها منتشر شود. رهبر حزب صلح و دموکراسی در پایان به این موضوع اشاره کرده که وزیر دادگستری نگاه مثبتی به اعزام روزنامه نگاران به ایمرالی و ملاقات آنان با اوجالان دارد و قرار است چند تن از روزنامه نگاران پیشکسوتی که در حوزه ی مذاکرات صلح بین ترکیه و پ.ک.ک قلم زده اند، به انتخاب دولت ترکیه، در ایمرالی با اوجالان مصاحبه کنند.
تحلیل گران اعلام کرده اند که روزنامه نگارانی همچون عبدالقادر سلوی از روزنامه ی ینی شفق، طاها آک یول و مهمت یایمان از روزنامه ی حریت، آسلی آیدین تاشباش از روزنامه ی ملیت، سدات لاچین ار از روزنامه ی ستار، ممتاز ترک اونه از روزنامه ی زمان و چنگیز چاندار از روزنامه ی رادیکال از افرادی هستند که بیشترین شانس را برای ملاقات با اوجالان دارند و روزنامه نگارانی همچون حسن جمال، ایوب جان، امره اوسلو و جنید ازدمیر از شانس کمتری برخوردارند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین