۲۶ خرداد ۱۴۰۳
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • ۲۱۴ عضوء گروهک پ.ک.ک و پژاک در صف پیشمرگان اتحاد میهنی کردستان عراق،

۲۱۴ عضوء گروهک پ.ک.ک و پژاک در صف پیشمرگان اتحاد میهنی کردستان عراق،

  • ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
  • ۲۳۲ بازدید
  • ۰

رسانه ی الانصاب المرکزی رسانه ی وابسته به اتحاد میهنی کردستان از پیوستن ۲۱۴ عضوء پ.ک.ک و پژاک به صوف پیشمرگ های اتحاد میهنی کردستان عراق خبر داد.
انجمن بی تاوان آذربایجان غربی :بیشتر اعضای گروهک تروریستی پ.ک.ک و پژاک مدت های طولانی است که طعم زندگی در زیر یک سقف خانه و محیطی گرم و آرام نچشیده اند ، و عمر خود را در دره ها و کو ه ها با جنگ و خونریزی تلف کرده اند ؛ ولی پروسه صلح و عقب نشینی موقیعتی را بوجود آورد ،تا اعضای این فرقه تصمیم به جدایی از این گروهک کردستیز بگیرند . براساس خبری که در (الانصاب المرکزی) رسانه ی اتحاد میهنی کردستان عراق که در روز ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت ) منتشر شده است ، ۲۱۴ تن از اعضای پ‌ک‌ک و پژاک تصمیم گرفته‌اند از این فرقه‌ها جدا و به صفوف پیشمرگ‌های اتحاد میهنی کردستان به سرکردگی جلال طالبانی بپیوندند.

به همین خاطر اتحاد میهنی کردستان با برگزاری مراسمی با میزبانی ملا بختیار (عضو شورای رهبری اتحاد میهنی کردستان) از پیوستن این افراد به این حزب قدردانی کرد و در سخنانش از تصمیم درست و بجای این افراد بعد از سال‌ها بیگاری برای پژاک وپ‌ک‌ک را مثبت و ارزشمند ارزیابی کرد.

لازم به الذکر است اکثر این افراد بعد از سال‌ها ماندن و بیگاری کردن در این فرقه‌ها، بالاخره موفق به فرار شده‌اند و در اردوگاههایی که احزاب حاکم عراق (اتحاد میهنی کردستان و حزب دمکرات کردستان عراق) برای آنها ساخته‌اند، بعنوان پناهنده به زندگی شخصی خود البته تحت نظارت و کنترل این احزاب ادامه می‌دهند و نهایتاً آن دسته از این افراد که خواستار همکاری با این احزاب باشند، بعنوان پیشمرگه گزینش خواهند شد و از زندگی اردوگانشینی نجات می‌یابند و در مقابل حقوقی ناچیز، باردیگر عصای دست برخی دیگر خواهند شد.

حال این ۲۱۴ نفر که عمدتاً از اعضای فراری پژاک در چند سال گذشته‌ بوده‌اند، اکنون اعلام آمادگی کرده‌اند تا بجای بیگاری و خوش‌خدمتی برای سرکردگان این فرقه‌ها، اینبار در مقابل گرفتن دستمزد، بعنوان پیشمرگه‌ی این احزاب استخدام شوند تا چند صباحی هم به آنها خدمت کنند. گویا این افراد جز بیگاری و خوش‌خدمتی به دیگران، کار دیگری بلد نیستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین