۱ بهمن ۱۴۰۰

گریلاهای پژاک!

 • ۷ مرداد ۱۳۹۴
 • ۲۳۸۴ بازدید
 • ۸۲

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی :گروهک تروریستی پ.ک.ک و پژاک مدعی هستند که زبان کردی باید به رسمیت شناخته شود و  تدریس در مدارس به زبان کردی باشد ، و تا کنون با طرح چنین مسائلی احساسات زیادی از جوانان را برانگیخته و بسوی کوهستان ها کشاننده است . این گروهک کردستیز با چنین ادعای چرا کتاب های اوجالان را  در داخل  گروه به زبان کردی تدرس نمی کند؟ چرا  تکلم بیشتر اعضای گروهک به زبان ترکی استانبولی می باشد؟ و از همه مهمتر چرا این فرقه به اعضای خود لقب گریلا را داده ؟ آیا گریلا یک لغت اصیل کردی می باشد؟   گریلا  واژه ای اسپانیایی که در معنای مجازی چریک استفاده میگردد. این گریلا ها جه وظایفی برعهده دارند؟

DSC00069

به اصطلاح خود گروهک این گریلا ها  برای مبارزه  مسلحانه!  «برای احقاق حقوق ملت کرد در ایران مبارزه می‌کند» و چون سران  پژاک اعتقادی به مبارزه مدنی و دموکراسی ندارند ، گریلا ها را با مسلح کردن به جنگ می فرستند .سرکرده این گروهک شاید  از بدو تاسیس این فرقه تا به حال اسلحه بدست نگرفته باشد ! چون این سرکرده اروپا نشین بیشتر وقت خود را به عیاشی و تفریح با  دختران کم سن وسال و زیبا رو می گذارند! و مبارزه برای احقاق حقوق ملت کرد جزء وظایف ایشان نمی باشد ! مبارزه فقط مختص گریلا ها بوده و هست!!!

حال خودتان قضاوت کنید نوجوان ۱۵-۱۸ ساله چگونه می تواند در راستای احقاق ملت کرد مبارزه کند؟ سران این فرقه تروریستی که گروهی یاغی و قاچاقچی بیش نیستند با ایجاد شور و هیجان  ،با انتخاب القابی همچون گریلا و کد سازمانی احساسات آنان را برانگیخته و با مسلح کردنشان آنها را در کوه ها و دره ها  مجبور به اخاذی و باج گیری می کنند و در نهایت و خیلی زودتر از موعد انتظار طعم مرگ را می چشند. پژاک که شاخه ایرانی حزب کارگران کرد ترکیه  پ.ک.ک می باشد و باید طبق خواسته های آنان عمل نماید ، اخیراً  گریلا های بدبخت و فریب خورده را که برای رهایی مردم کرد ایران به کوهستان ها آمده بودند ، راهی خاک سوریه نموده تا در این جنگ  ازشاخه سوری پ ک ک موسوم به اتحاد دموکراتیک (PYD) حمایت کند و نهایتاً این گریلای فریب خورده بر خلاف خواسته و هدفش جان خود را از دست می دهد.

قبلی «
بعدی »

۸۲ دیدگاه ها

 1. فقط در جواب مطلبت میتونم بگم خفه شو همین

  • چقدر هوشمندانه جواب دادی
   انصافا که یک اندیشمند و فیلسوف هستی .
   مخصوصا ادبی که در پاسخ شما بود خود یک درس اخلاق بود
   راستی میشه بگی تو چه رشته ای تحصیلات دانشگاهی داری
   من که وقتی این کامنت ها رو خوندم حیفم اومد که در مورد این همه کمالات در جمع رفقای ارتش بریگارد اوجالان چیزی نگم .
   دم اوجالان گرم با این همه انسان فرهیخته که تربیت کرده
   شایید هم تربیت نکرده یعنی اینهمه یه دفعه در شما متبلور شده

 2. خفه شو کمته. اما ما کردها اهل فحش نیستیم پس گم شو پارس نژاد پرست. کرد زنده است و برای آزادی میجنگد.

  • این یکی که عین اون یکی هست شاید هم خودش باشه مثل این پرنده ها که حافظه اشون خیلی کوتاه است اول جمله با وسطش را فراموش میکنه .
   چه فصاحتی و چه بلاغتی
   دمت گرم آپو

 3. من طرفدار هیچ حزب و زبانی نیستم فقط یه سوال دارم اگه بتونی داخل سایت بگذاری هم خودتون و هم دیگران نظر بدهند معلوم میشه اهل منطق هستید…..
  چرا اروپا مسله زبان حل کرده به تمام زبانها حق آزادی داد تا از فرهنگ و زبان خودشون دفاع و تصمیم گیری کنند البته با روش خودمختاری یا فدرالی مثلا سویس چهار زبان دارد هر کدام به صورت خود مختاری تصمیم میگیرند و یک دولت مرکزی دارند یا مثل انگلیس که به ایرلند و اسکاتلند اجازه خودمختاری داد و…….
  شماها که ادعا میکنید مسلمان هستید چرا همه اقوام و زبانها رو با تفنگ و اقتصاد و فشار فرهنگی میکشید؟

  • در پاسخ شما دوست عزیر همین نکته کفایت می نماید که در ایران تمام اقوام ایرانی روزنامه و مجله های با زبان مادری خودشان منتشر می کنند. در آذربایجان غربی روزنامه و مجله به زبا ن های آذری و کردی چاپ می شود. نکته بسیار مهم اینکه نماینده گان مجلس با لباس ها محلی خود در مجلس حاضر می شوند آیا اینها کفایت نمی کند. هم اکنون در دانشگاه های کردنشین آذربایجان غربی استادها با دانشجویان خود در محیط دانشگاه به زبان کُردی تکلم می نمایند و بیشتر بحث های علمی انان با زبان کُردی می باشد.

  • خوب دوست عزیز این که خیلی پیچیده نیست
   اولا ما زیر ساخت های فرهنگی و سیاسی مان در زمزه جهان سوم قرار میگیرد برای همین است که وقتی یه کمی نقاط چالشی بین ما مشاهده میشه سریع آن را رادیکالیزه میکنیم و به سمت تجزیه طلبی میریم
   نمونه اش همین رفتار پ.ک.ک و پژاک و پ ی د و … هست . میبینی که هر جا میتونن یه چادر برپا کنند سریع میان یه پرچم بلند میکنند میگن اینجا مال ما است . این نمونه رفتار جهان سومی هست دیگه و قیاس سویس با ما یه قیاس نا متجانس هست . در غرب سیاست نهادینه شده ولی در جهان سوم سیاست وارداتی است این هم باعث شده فرهنگ بومی نشده بلای جان آنها شوند . از زمان مشروطه یه مطالعه نمایید ببینید چرا مشروطه شکست خورد . این جماعت با یه ذره آزادی داشتند یکدیگر را قتل عام میکردند . به ادبیات برخی از این کامنت ها دقت کنید در ادبیات پ.ک.ک و پژاک و … مخالف نظر من باید با فحش و ناسزا و تحقیر و تازه تهدید از پشت مانیتور همراه است . آیا میتوانید در بین آنها یک کامنت با منطق و ادبیات علمی پیدا کنید . پس لطفا فارق از صحت اصل قضیه ای که طرح کرده اید توجه داشته باشید که مقدمه تان قابل تسری نیست .

  • دوست عزیز الان در کشور ما ایران که متشکل از اقوام ایرانی هست ،همه ی اقوام دارای نشریه و روزنامه می باشند ،همه ی اقوام ایرانی منجمله قوم کُرد هم اکنون روزنامه و نشریه ی کردی داره نمایندگان ملجس شهرهای کردنشین با لباس کردی در مجلس حاضر میشن و این یعنی دمکراسی و آزادی ،متاسفانه این احزاب عیاش و خوشگذاران نشستن در اروپا و مدعی حقوق مردم کردستان میشن و با بگار گیری کلمات هیجانی و احساسی افکار عمومی رو تحریک میکن و خبری از اوضاع ایران ندارن.

 4. خفه شو برچه اساسی میگی که سرکرده پ ک ک بادختران کم سن وسال خوش گذرانی میکنه اخه بدبخت اغده ای رهبرشون چندین ساله تو ترکیه تو زندانه وقتی از چیزی اطلاع نداری حرف نزن وخفه شو بعدشم پ ک ک اصلا تروریست نیست من نمیگم جهان میگه پس بفهم چی داری میگی عوضی

  • عبدالرحمن حاجی احمدی، ریزان جاوید، جمیل بایک ،مراد کارییلان و سایر سرکرده های پژاک و پ ک ک همشون عیاش هستن

  • باز هم یه فرد مودب و با کمالات دیگر .
   دقت کردین عبارت با عرض معذرت ” خفه شو ” در اکثر این جماعت مورد استفاده است .
   اما آقای “… ” مگه تو اونجا بودی که میگی اینجوری نبوده برای اینکه کمی درباره وضعیت فساد اخلاقی در پ.ک.ک و پژاک و … کسب فیض کنی یه چت کوتاه با مظلوم ماکو از رفقای بریگارد سرخ آپو در فیسبوک بنما تا خاطرات کودکی اش را که برخی از بزرگتر ها سر این بچه آورده بودند را برایت خصوصی تعریف کنه .
   اوضاع خیلی بدتر از اون چیزی هست که اینجا گفته شده . الان تو هر کوله تیم های پ.ک.ک که تو غار و … هستند لوازم جلوگیری از بارداری و سقط جنین به وفور یافت میشه .
   البته تو شاید دوباره فحش بدی ولی واقعیتی است تلخ که سر جوانان کرد آورده اند و با فحش تو اثر آن پاک نمیشه . لطفا باز فحش بده ولی بعد برو تو فضای آزاد کمی هوا بخور و به این که عمو جونتون چه بلایی سر دختر و پسر بیچاره آورده اند کمی فکر کن .
   راستی اگر خواهر داشتی میذاشتی بره با اونها یعنی خواهرت با دو مرد که شهوت از وجودشون داره غلیان میکنه تنها شب و تو غار با هم بمونن .
   حالا عصبانی نشو آیا اینکار را میکردی ؟

  • تو خیلی بیجا میکنی میگی جهان میگه پ.ک.ک تروریست نیست. خیلی خیلی … میخوری. پ.ک.ک از سوی اتحادیه اروپا ناتو سازمان ملل آمریکا ترکیه ایران تروریست حساب میشه. یه تحقیقی تو گوگل بکن تا بفهمی. خواستی بگی اطلاعات عمومیت بالاس ولی گند زدی

 5. عیاش توهستی فرس فاشیستی.مرگ بر فاشیست…

  • احتمالا منظور این یکی فارس بوده
   که نوشته فرس
   بعد داره میگه فاشیست
   ولی چون معنی فاشیست را نمیدونه فکر میکنه یه فحش هست
   خوب تو که معنی کلمات را نمیدونی از فحش بین المللی پ.ک.ک استفاده کن ” خفه شو ” البته باز با عرض معذرت چون گفتم شاید فراموش کرده یادآوری کردم .
   بقیه کامنت ها هم مثل بقیه بالا است و به نظرم چون متوجه نمیشن همون فحش بین المللی را استفاده کنین بسه دیگه .
   برای اینکه یادتون نره چند بار از روش بنویسین .
   ولی یادم رفت شما که نوشتن بلد نیستی فقط فحش دادن بلدی
   خوب همون کار را انجام بده

   • خانم محترم لطف کنین اون کتاب ادبیاتی که میخونین رو به ما هم معرفی کنین شما بچه کجایین اون موقع که ماها ازتون در مقابل عراق دفاع میکردیم شما داشتین تو سکس پارتی قر میدادین

 6. خفه شو سگ کثیف کردغیرت داره وتوی خاورمیانه باهمه متفاوته جهان میگه نمونه ش کوبانی بود که همه دیدن.

 7. والله ما ندیدیم گریلا و پیشمرگ از کرد و از مردم اخاذی کنن. شما اطلاعاتت ناقصه و بدرد خودت میخوره
  بقول دوستان نمونه کوبانیه که زنان داعشی ها با اون وحشی گری رو سر جاشون نشوندن.
  حسین فهمیده هم سیزده سال بیشتر نداشت و دوستان فرستاده بودنش با ارتش منظم عراق بجنگه

 8. من باشم جای تو مطلبو هرچه زودتر برمیدارم چون همش خزعبل بود.ضایع بازی و تفصیر من در آوردی هم حد و مرز داره

 9. دوستان آمار از حامله شدن دختران توسط سران پ ک ک زیاد هست، کاش می شد خیلی از اینها رو مطر کرد

  • ارمو دهنتو ببند از کجا فهمیدی هاسندت کو بگو ماهم بدونیم اخە میدونی چیە شماها دارید ازملت کرد سو استفادە میکنید خوب طبیعیە کە چنین نظرات مزخرفیو میدید

 10. اورمو تو حرف نزن شماترکها ازاین میترسین که کردهابه خقوقشون برسن منافع شمادرخطرمیفته مثلا همین اذربایجان غربی همه چیزش دست شما ترکاس کافیه رفراندم برگزاربشه تا مشخص شه ترکیب جمعیتیش جقدره وجالبتراینکه حقوق اذربایجان غربی واذربایجان شرقی میخوره مثال نماینده بوکان میزنم کفتندتفاوت اذربایجان غربی وشرقی مثل کره شمالی وجنوبیه

  • سبب عقب ماندگی آذربایجان غربی شما کردها هستید

   • ببخشید دور از تعصب حرف میزنم شماهایی که همش قوم قوم میکنین مگه کوروش کبیر که مایه افتخار مردم ایران هست نوه جیش پش نیست جیش پش کیه ماد هستش کرد وپارس همه اریایی اون دوستی که میفرمایند علت عقب افتادگی ترکها کردها هستند شما پیشرفتتون از اسلامه تمدن وفرهنگتون از کجاست چی سر شماها اومده این همه تهمت افترا سران دینی که دختر نه ساله به سن ازدواج میرسه با دو کلمه عربی ازش بهره گیری جنسی میشه عیاشند یا انانی که برای دفاع از ملت کرد میجنگند واسه چی تو سوریه سرباز ایرانی میتونه بجنگه ولی یه کرد نباید از کوبانی دفاع کنه خانم سیمین شما که دم از ادبیات میزنین زبان فارسی شما از کجا اومده برین اوستا رو بخونین ببینین چند کلمه ش کردیه شما که به ۲۵۰۰ سال تاریخ هخامنشی میبالین تاریخ غرب کشور بیش از ۷۰۰۰ سال پیش از میلاده یه طرفه قضاوت نکنین اگه کردها نبودن الان ناموس ایرانی زیر حزب بعث جر خورده بود دیگه بلبل زبونیش بماند

 11. شمادکروها بهترذهست اول از همه نحوه گفتگو را یاد بگیرید. دوم از توهم هم بیرون بیاید. حرفای دور از تمدن و فرهنگ گفتگو رو هم استفاده نکنید امثال خفه شو ، حرف نزن و …
  کوردها در حد فقط ابزارند همین نه زیاد نه کم

 12. مهران تو اگه اداب معاشرت داشتی به ملت کردنمیگفتی ابزار بعدش همین کردهابودند داعشی که ارتش عراق وسوریه روشکست داد درکوبانی انداخت بیرون خداوند با مظلومانه ترکیه فاشیستم بدجور کردهابهش فشاراوردن حالا هی تو حرفای متعصبانه بزن

 13. همه یه جورایی = ابزارند ولی
  کورد ===================ابزار
  یعنی خیلی ابزار تشریف دارند

 14. منطق هم خوب چیزیه ها… ترک گرگ درنده ترک داعشی فکر داعشی منطق داعشی

 15. به جان خودم اونقد خندیدم به این پست ها و چرت وپرتا….دمتون گرم خیلی باحالین…کلیب خندیدم به مطالبتون.ازاین جوکا بیشتر بذارین…قربان شما تروریستای اعظم…

 16. خریت ترک ها برا همه دنیا جا افتاده
  یعنی شما ترک ها به کوردها میگین تروریست در حالی ک همه دنیا مارو سلهشور میبینن
  ولی همه میدونن ترکها خرن خر آقا قبول کنید ک خر هستید اگر خر نبودین واسه ده دلار نفت ارزان تر با داعش عشق بازی نمی کردین 🙂
  ترک ها لکه ننگ نسل بشر هستن
  این رو از روی مشکلی ک با شما داریم نمیگم یعنی فقط کافیه تاریخ رو بخونید تا خیانت ترکها ب ایران رو ببینید
  توی کتاب تاریخ مدرسه گفته نشده اونجا دنبالش نباشید.
  پس وقتی حرف از انسانیت شد شما سرتون رو بندازین تو آخور

 17. اینقدر به هم دیگه توهین نکنیدملاک برتری تقواست نه رنگ پوست نه زور نه ثروت وقتی این توهین هارودیدم بسیارنارحت شدم همه مابرادریم بنده بادوستان کردی دردانشگاه آشنا شدم که به خاطر اخلاق ومنش بسیار خوب شون بعد گذشت سالها ارتباط مون رو قطع نکردیم اینکه ما اینطور به هم دیگه توهین کنیم اصلا کاردرستی نیست برای اینکه کسی درست بودن عقیده خودش و نشون بده لازم نیست طرف مقابل رو خراب کنه بلکه حرف خودش رو بزنه

 18. دوستان به هیچ وجه به ترکهای ایران توهین نکنید.به هرحال من خودم کورد زبانم و همیشه م برای کردستان میجنگم ولی این نباید باعث بشه که به قومیت ترک توهین بشه. من دوستای بسیار عزیزی دارم تو تبریز که خداییش دمشون گرم واسه معرفتشون.اونایی که میان اینجا و در مورد کردستان نظر میدن و زر میزنن رو باید ولشون کرد که پارس کنن. تو میدون نبرده که کوردها خودشونو ثابت میکنن.در ضمن دوستای ترک زبان یادتون نره تو همین آذربایجان۷۰ درصد جمعیت کردزبان هستن.۱۰ شهر خالص کورد داریم به اضافه ی مابقی شهرها ۵۰-۵۰ یا درصد کردها بیشتر.همین ارومیه خودش نماد کل استان هست با ۷۵ درصد کرورد. دلیلی واسه دشمنی نیس.باهم زندگی میکنیم باهم با دشمن میجنگیم. این باید شعار کورد و ترک باشه

  • دوست عزیز.ما کورد جاش نمیخواییم.
   الکی خودت رو به کوردها نچسبون.کورد کوردستانیست و آریایی و دلیلی نداره در چارچوب مرزهای کشوری بمونه که هیچ نژاد آریایی توش دیده نمیشه.کشور ایرانی اگه وجود داشته باشه کوردستان بزرگ هست و بس.

  • سلام آقای نوید روزتون بخسر .در ارتباط با امار ارائه شده در ارتباط با ارومیه خواهشا به شناسنامه و محل تولد پدر و مادر و خودتون نگاه کنید.لطف کپی مشخصات سجلیت رو بزار ببینیم شما ها متولد کجا هستید و با آمار سازی به جایی نمی رسید.
   شما متاسفانه درگیر خیلات شدین و متاسفانه مشکل شما این است که در دنیای خیالی آپو گرفتار شدین که منجر به از دست دادن دستاوردهای موجود خواهد شد.

  • نظر لطفت در مورد ترکها به کنار ولی خواب دیدی خیر باشه ۷۰ درصد تو قلوت میمونه. ما اصل رو بر برادری و میهن پرستی گذاشتیم ولی خدایی نکرده کسی بخواد پا درازی یا گردن کلفتی کنه همون آمارتو تبدیل به ۱۰۰ تورک در مقابل صفر کورد میکنیم. حواستون باشه فقط

 19. این آمارت منو کشته.ارومیه با ۷۰ درصد کرد.پس چرا با وجود این همه رای دهنده آوردن از این ور و اون ور یه نماینده تونستید بفرستید مجلس؟؟؟؟در ضمن خیلی از کردهای ترکیه شدن عضو داعش.فرمانده حمله به کوبانی خودش کرد بود.چرا چون کردها عقل ندارن همه بازیشون میدن.در ضمن داعش داشت اقلیم و کوبانی رو شخم می زد که آمریکا به دادتون رسید!!!!

 20. در ضمن عمر این گروهک ها به روابط بین دولتهای منطقه و ابرقدرتها بستگی داره.آمریکا که داره خاورمیانه رو ترک میکنه و به خاطر چهارتا احمق تروریست خودشو با کشورهای خاورمیانه درنمی اندازه مخصوصا با ترکیه و ایران که برای مقابله با چین و روسیه بهشون نیاز داره.خیانت هم معلومه کی کرده تو جنگ با صدام که همزبوناتونو تو عراق داشت قتل عام می کرد متحد شده بودین.

 21. اگه فاسد بودن میرفتن انتالیا اونجا پره سکس ومشروبه مجبو نبودن تو ۳متر برف زندگی کنن!

 22. حرفم با اونى هست که به ترکها گفت خر
  خر خوده کردهاى بیشرفن که بلدن فقط زناشونو مسلح کننو بفرستن جلو و رسانه اى کردن این جور عکسها به همه معلوم کنن که بى غیرتن
  الان هم به لطف کمکهاى ایرانو و آمریکا و اروپا زنده موندن ولى نمیدونن که بازیچه اند

 23. عجب شرفى دارن اونهایی که اوایل انقلاب کارهایی بسیار کثیف تر از داعش انجام مى دادن حالا ادعاى شرف مى کنن.
  تازه اینها اگه یکم عقل داشتن زنهارو نمى فرستادن جلو که بعد داعش کلى بلا سرشون بیاره و غیرت مردهاشون زیر سوال بره!!!

  • مثلا تو مردی درسته دیگه؟
   خب الحمدالله هم که به خودت شک نداری درسته؟
   خب اقای مرد اقای باغیرت اقای باشرف
   وقتی تو نمیتونی انگیزه یه زن کرد رو درک کنی چی از مردی مفهیمی؟
   چی از غیرت رو حالیته؟
   چه میدونی شرف چیه؟

  • مثلا تو مردی درسته دیگه؟
   خب الحمدالله هم که به خودت شک نداری درسته؟
   خب اقای مرد اقای باغیرت اقای باشرف
   وقتی تو نمیتونی انگیزه یه زن کرد رو درک کنی چی از مردی مفهیمی؟
   چی از غیرت رو حالیته؟
   چه میدونی شرف چیه؟
   هااااا چی میفهمی؟

 24. برو بابا اینا رو یکی ببره دکتر اونقد تو کوهها موندند دچار توهم کوهستان شدند تازه هر کجا این اقایون ۳ نفر باشن اعلام خودمختاری میکنن و نام اونجا رو به کردی تغییر میدهند مثلا ۳ نفر کرد وابسته به پژاک تو نیویورک دور هم جمع بشن میگن اسم اصلی اینجا کرد یورکه نامرد امیریکا تغییرش داد ۸۰ در صد مردمش هم کرد هستند!!!!!!!!!!!!!!!!!! بعد هم میگن اره واللا کره این میگه میذارا حرف رو تو دهن اون اونم میذاره تو دهن اون یکی اینجوری نیویودک میشه جز کردوستان

 25. من خودم کردم ولی این راهی که گروهک های کرد درپیش گرفتند درست نیست با گرفتن تفنگ در دست هیچی حل نمیشه بجای دادن تفنگ دست جوانان وبعداز چند سال کشته شدنشون بیان باعلم باعث پیشرفت کرد و کردستان شوند
  باخون و خون ریزی هیچی درست بشو نیست. مگر کرد چند ساله که تفنگ دستشه؟؟؟؟ و تاحالا چیکار کرده؟؟؟
  ازهمه هم خواهش میکنم که بحث قومی رو کنار بزارید قبل از هرچیزی ماهمه انسانیم، انسانیت به تنهای خودش یک دین است ولی افسوس که پیروان چندانی ندارد

 26. فقط میتونم این بگم شما و امثال شما خیلی مونده تا کرد هارو بشناسید

 27. فقط میتونم اینو بگم که شما و امثال شما خیلی مونده تا کرد هارو بشناسید

 28. چقد راحت این جوانها رو گول میزنند

  • عجب خر تو خری راه انداختین .بابا مثل آدم بشیننی زندگیتونو بکنید البته باید احقاق حق بشه .ولی باور کنید کسایی که تو صدر سیاست از هر طیفی که باشند به دید کرم خاکی هم به مردم فکر نمیکنن از ادوغان گرفته تا اوباما وبشارو….

   • بسیار زیبا گفتید.

    متاسفانه بالا سری ها دارن کیف میکنن و مردم ساده داره بحث ترک فارس و …

    یکی نیست بگه بابا اصلا همه دنیا کرد یا اصلا ترک و یا فارس

    این وسط چی به جیب شما میرسه؟

    شما اگه قرار باشه به جایی برسی در همین شرایط هم میرسی

    بنده خودم کرد نیستم ولی انسان های میشناسم کاملا با شخصیت که کرد هستن .

    بی شخصیتی ربطی به کرد ترک فارس نداره برمیگرده به نوع تربیت

    مثلا این که شخصی موفق نمیشه تو زندگیش بعد میگه اره چون من از فلان قومیت بودم نشد اگه قومیت من مثلا یه کشور داشت حتما موفق بودم

 29. اگه فساداقتصادی نمیبود .اگر مسوولان از خدا خجالت میکشیدند وبابک زنجانیها به وجود نمیومد والبته هزاران مورد دیگه که وصله به آقا زا ه ها وصداش در نمیاد .این مملکت این جور نمیشد گروهک ها به وجود نمیومدند جوونای مملکت بد بخت نمیشدند .اگه مشکلی هست حتما دردی هم هست .بیایید زخمو عمیق تر نکنیم اگه راست میگین زخم و مداوا کنیم

 30. اون کودنی که اون بالا گفته کردا با عراق مبجنگیدنو ایرانو نجات دادن ، باید بگم زپلشککککککک، شما کردا که دو دسته شدین یه دستتون که مثل همیشه از فرصت استفاده کن و خائن بودنو اسلحه دست گرفتنو در حالیکه هموطنانشون از همه جای ایران داشتن برا آزادی تکه ای از میهتشون میجنگیدن اینا خائنانه کمر به جدایی و بیشرف بازی بستن، دسته دیگه هم همیشه گرسنه و فقیر بودن، مظلوم نمایی هم حربشون به جای جنگ به قاچاق روی آوردن، شاید ع ه معدودی رفته باشن جنگ ولی شماها حتی لشکر هم نداشتین چطور همچین ادعایی دارین، تو این سی و پنج سال شماها از نظر اقتصادی هیچ آوردی برای ایران نداشتین هیچ منفعتی نداشتین فقط سربار ایران و استانهای منطقه بودین، توقلتونم که طبق طبقه! آدم مونده با شماها چیکار کنه، تازگیها هم که شمال رو دارین آباد میکنین و مهاجرتهاتون و فرهنگ خوشگلتون رو میبرین اونجا!

  • سلام نوه ی کرد . خودتم نمیدونی چی داری میگی . پیش از اسلام.ما محجوب بودیم این شمایید که فرهنگ خودتونو فراموش کردین یا شاید اصلا هیچ فرهنگ و کولتوری ندارین !! از طرز حرف زدنت معلومه که حتی یک کتاب هم تو عمرت نخوندی و شدیدا نژاد پرستی .

 31. تو خیلی خیلی خیلی گوه خوردی آهای کونی عوضی. با این حرفاتون کوردها بیشتر از قبل از ایرانیایه کونی کینه میگیرن و به وقتش تو میدان جنگ تلافی میکنن. مگه دوران جنگ تحمیلی رزمنده های ایرانی تو جبهه کونه رزمنده های نوجوانتون میزاشتن ما چیزی میگیم؟؟؟؟ خخخخخ مدرک دارم. تو فیسبوک اون پسری که بهش تجاوز شده بود از خودش عکس منتشر کرد گفت اشتباه کردم در نوجوانی پا به جبهه گذاشتم….
  مادر کسو ما فرزندان هوخشتره ایم. حالا مونده مارو بشناسسد. جنگ که بشه یه دونه ایرانی کونی از زیر کیر من زنده جان بدر نمیبره.

 32. اینکە رهبران کرد میخوان زبان کردی بە رسمیت شناختە بشە و تو مدارس تدریس بشە رو کارری ندارم ولی چیزی کە ثابت شدس اینه که جوانان متفکران جامعه و دور اندیشانند و من اگر جوان امروز و سنت پیشه فرداها هستم میگگم چرا وقتی دولت اسلامی پایبند حرفهای خودش نیست?در مورد زبانهای محلی یک ایین نامه یا قانونی هست که جزئیاتشو دقیق نمیدونم ولی اومده که اموزش زبانهای محلی و مادری در مدارس بلامانع است پس چرا من که فرزند کردستان هستم برای ترجمه کلمات کردی باید به صفحات مجازی مراجعه کنم??
  اون کسی هم کە این مطلب رو نوشته باید بگم ادمی هستی که کلمات در وصف پلید بودن تو کم میارند

 33. ادمین خواهر و مادرت اندازه چیز خر برات اهمیت ندارن که این همه خار و مادرتو فحش دادن بازم از رو نمی ری
  با خودت مثلا فکر می کنی داری مردم رو ارشاد می کنی و فکر می کنی خیلی هم روشنفکری
  خاک تو مغز نداشته تون با این سایت شخمی
  مردم که همشون مثل شما بی مغز نیستن که هر جفنگیاتی رو باور کنن

 34. این داستان وقتی به چهارتا ترک بیابان گرد وحشی بی فرهنگ خر جا برای زندگی میدی بهشون امان میدی بعدش میان برا خودت شاخه و شونه میکشن و میگن شما اصالت ندارید شمایی که باباتون عقیمه دیگه چرا دم از اصالت میزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین