۷ مهر ۱۴۰۱

پ.ک.ک متهم اول کشته شدن ریزان جاوید است

  • ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
  • ۱۵۷ بازدید
  • ۰

انجمن بی تاوان : کشته شدن ریزان جاوید در شهر قامیشلو همچنان در هاله ای از ابهام است. در این خصوص بابا شیخ نصیری از سران حزب منحله دمکرات کردستان ایران اظهار نظراتی کرده است.

بابا شیخ نصیری، از اعضای سابق و مدیران حزب منحله دمکرات کردستان ایران اظهار داشت که اعزام یکی از مدیران ارشد پژاک به شمال سوریه توسط گروه تروریستی (پ‌ک‌ک) و کشته شدن وی در آنجا شبهه‌ها را برانگیخته است و کاملا مشکوک است.

پ.ک.ک چند روز پیش اعلام کرد که ریزان جاوید در شهر قامشلو کشته شده با این حال، از آنجایی که ریزان جاوید در گذشته انتقادات شدیدی از پ‌ک‌ک کرده بود و وی خواهان مستقل بودن پژاک بود و بشدت به مداخلات پ ک ک در فعالیتهای پژاک معترض بود و حتی خواسته بود که از پ ک ک جدا شود.

در سال ۲۰۱۹ پ‌ک‌ک با فشار از او خواست تا با حضور در تلویزیون نوروز (newroz tv) به دیگر احزاب کرد حمله کند که طبق برنامه پ ک ک ریزان جاوید با یک برنامه از قبل اماده شده در کوه با قالب گفتگویی روتین حرف هایی را گفت و به دیگر احزاب حمله کرد.

اصل تضاد در اینجا بود که مدتی قبل ریزان جاوید از اتحاد احزاب کلاسیک ایرانی دم می زد و بعد از مدتی دوباره به انها حمله ور شد و همه انها را مزدور دشمن خطاب کرد.

بابا شیخ نصیری گفته است که : ریزان جاوید اهل شهر مهاباد در کردستان ایران بود. وی بعد از جدا شدن اجباری از پژاک چند سال از نظر روحی در بحران بود و پ.ک.ک را در تفکرش ترک کرده بود. پس از آن، پ.ک.ک چند نفر را برای مصاحبه با او به خنره فرستاد. مخصوصاً ریزان جاوید را وادار به صحبت کردند، به طوری که سایر گروه تروریستی را متهم می کرد و همه آنها را خائن می پنداشت.

نصیری توضیحات خود را اینگونه ادامه داد: «بعد صدایش قطع شد و از سرنوشتش خبری نبود. اکنون اعلام شده که وی کشته شده اما این خبر حاوی تناقضات فراوانی است. جاوید یکی از کادرهای ارشد (پژاک) بود.

اکنون این سوال مطرح شود؛ او در قامشلو چه می کرد؟ چرا MIT ترکیه او را هدف قرار داد؟ یا این اقدام کار مشترک MIT و اطلاعات ایرانی است؟ یا این که تصفیه داخلی در پ.ک.ک بود؟

بابا شیخ نصیری در پایان گفته خود به موارد زیر توجه کرد: «از این دست نوع تصفیه ‌ها در گذشته در داخل پ‌ک‌ک زیاد بوده است. مدیران خود پ.ک.ک نیز این را به وضوح توضیح می دهند. در گذشته کسانی را که از پ.ک.ک فرار کرده بودند و بعداً به حزب کمونیست پیوستند پ ک ک همه انها را تیرباران کرد. احتمال زیادی وجود دارد که ریزان جاوید نیز شرایط مشابهی را پشت سرگذرانده است. زیرا ریزان جاوید برای مدت طولانی به PKK مشکوک بود و شیوه های مدیریت پ ک ک را قبول نمی کرد و به همین علت کار تصفیه ریزان جاوید کار پ.ک.ک است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.