به گزارش انجمن بی تاوان، خروجی فعالیت های تروریستی پژاک از بدو تاسیس تا کنون بسیار تکان دهنده است. بنا به آمار موجود از سال ۱۳۸۲ تا کنون بیشترین صدمه را خانواده های کُرد بویژه کردهای مناطق مرزی دیده اند.

به آمار کوتاهی از جنایت های پژاک اشاره می گردد تا خیانت این گروه کردستیز هویدا شود.

تخریب زیر ساختارهای اقتصادی کردستان ،عدم امنیت در کردستان که بزرگترین مانع در سرمایه گذاری و گردشگری در منطقه زیبای کردستان شده است.

اخاذی و باج گیری از خانوداهای کُرد با عنوان کمک مالی در حمایت از مبارزات پژاک که متاسفانه فقر و بی بضاعتی را به خانواده ها به ارمغان آورده است.

فریب کودکان و فرزندان خانواده ها ی کُرد که منجر به نفرت و انزجار کُردها از پژاک شده است.

ترانزیت مواد مخدر و معتاد کردن جوانان ایرانی بمنظور تخریب جایگاه جمهوری اسلامی در عرصه بین الملی.

شهادت دست کم ۳۰۰ تن از هموطنان عزیزمان که بیشتر این شهیدان از هم وطنان کُرد زبان هستند.

قتل بیش از ۲۵۰۰ نفر از جوانان و نوجوان فریب خورده که بیشتر آنان در قندیل و یا در ترکیه و سوریه به فجیع ترین شکل ممکن به قتل رسیده اند.

تخریب امکان مسکونی ، جاده های مواصلاتی کردستان.

باج گیری و اخاذی از کولبران و سوءاستفاده موقعیت کولبران که در بیشتر مواقع ، در قالب کولبر وارد خاک کشور میشود و بر نفع گروه تبلیغ و یا برخی از جوانان را فریب و با مسلح کردن آنان می خواهند کردهای وابسته به نظام را به قتل برسانند. اکنون این جنایت ها سبب گردیده مردم کُرد نسبت به گروه نفرت و انزجار داشته باشند ولی چون پژاک با مخالفان خود به خشونت و بی رحمی رفتار می کند و هر کسی که به خواسته های آنان تن ندهد به جرم خیانت و خودفروشی به قتل می رساند بنابراین مردم کُرد در آشکار سکوت پیشه نموده اند ولی در پشت پرده کوچک ترین تحرکات تروریست ها را به مقام های امنیتی و نظامی گزارش می دهند.