۱۱ آذر ۱۴۰۲
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • پنتاگون برای آموزش و تجهیز تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ ۵۲۲ میلیون دلار بودجه مطالبه کرد

پنتاگون برای آموزش و تجهیز تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ ۵۲۲ میلیون دلار بودجه مطالبه کرد

  • ۸ خرداد ۱۴۰۰
  • ۲۳۲ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان، وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) برای هزینه‌های دفاعی سال مالی ۲۰۲۲ میلادی، ۷۱۵ میلیارد دلار بودجه درخواست کرده که ۵۲۲ میلیون دلار آن هزینه برنامه آموزش و تجهیز در عراق و سوریه که گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ نیز شامل آن می‌شود، خواهد شد.

دولت جو بایدن امروز بودجه سال مالی ۲۰۲۲ را تقدیم کنگره آمریکا کرد. در این بودجه ۷۱۵ میلیارد دلار برای وزارت دفاع آمریکا در نظر گرفته شده است.

بودجه دفاعی درخواستی دولت بایدن برای سال مالی ۲۰۲۲ میلادی، ۱۱٫۳ میلیارد دلار بیشتر از بودجه دفاعی ۲۰۲۱ است.

اگر “بودجه اضطراری” ۱۸٫۶ میلیارد دلاری برای هزینه‌های دفاعی ۲۰۲۰ را نادیده بگیریم، در صورتی که بودجه درخواستی بایدن برای سال مالی ۲۰۲۲ تصویب شود، بالاترین بودجه دفاعی در ۵ سال گذشته خواهد بود.

علاوه بر حمایت از تلاش‌های دولت فدرال در مقابله با پاندمی کرونا، چین هدف اصلی بودجه سنگین نظامی آمریکا است.

در درخواستی که به کنگره ارائه شد، آمده است: چین قدرت استراتژیک و متعارف خود را با گام‌های بسیار سریع توسعه می‌دهد، این سرمایه‌گذاری‌های پکن باعث ضعیف ماندن توانایی‌های ایالات متحده در منطقه خواهد شد.

در طرح بازدارندگی اقیانوسیه که توسط دولت بایدن به کنگره ارائه شده، برای مقابله و مهار چین در منطقه هند-اقیانوسیه، ۵٫۱ میلیارد دلار بودجه درخواست شده است.

یکی از موارد قابل توجه در درخواست بودجه، برنامه آموزش و تجهیز در عراق و سوریه به عنوان بخشی از برنامه مبارزه با داعش بود.

در درخواست دولت بایدن، ۳۴۵ میلیون دلار از بودجه ۵۲۲ میلیون دلاری برای نیروهای امنیتی عراق و ۱۷۷ میلیون دلار نیز برای “گروه‌ها و اشخاص شناسایی شده در سوریه”، از جمله گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ مطالبه شده است.

علاوه بر این، بودجه‌ای تحت عنوان حمایت از امنیت مرزی سوریه و کشورهای همسایه، ۳۷۰ میلیون دلار اختصاص یافت که ۱۵۰ میلیون دلار آن به اردن و ۲۲۰ میلیون دلار به سایر کشورها ارائه خواهد شد.

در بودجه دفاعی ۲۰۲۰، بودجه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار به گروه‌های مورد حمایت آمریکا در سوریه از جمله پ.ک.ک/ی.پ.گ و ۳۰۰ میلیون دلار برای امنیت مرزها اختصاص یافته بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین