۱۱ آذر ۱۴۰۲
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • وزیر کشور: “‌کومله، دموکرات و پژاک‌” در اغتشاشات به‌دنبال “‌ناامن‌سازی و تجزیه‌طلبی” بودند

وزیر کشور: “‌کومله، دموکرات و پژاک‌” در اغتشاشات به‌دنبال “‌ناامن‌سازی و تجزیه‌طلبی” بودند

  • ۲۱ مهر ۱۴۰۱
  • ۱۳۸ بازدید
  • ۰

وزیر کشور اغتشاشات اخیر را هدایت‌شده گروهک‌های “تجزیه‌طلب کومله، دموکرات و پژاک” دانست.

وزیر کشور اغتشاشات اخیر را هدایت‌شده گروهک‌های “تجزیه‌طلب کومله، دموکرات و پژاک” دانست و گفت: نیروهای قدرتمند نظامی و انتظامی با اغتشاشگران و لیدرهای آنان برخورد محکم کرده‌اند و این روند ادامه خواهد داشت.

به گزارش انجمن بی تاوان، احمد وحیدی وزیر کشور در پاسخ به این سؤال که “دلیل اغتشاشات اخیر در سطح کشور چه بود و آیا برخوردی با اغتشاشگران صورت خواهد گرفت؟” اظهار داشت: متأسفانه در روزهای گذشته شاهد برخی از اغتشاشات و آشوب‌هایی در سطح کشور و شهر سنندج بودیم، اگرچه اندک بود اما موجب مزاحمت برای مردم شد.

وی با بیان اینکه اغتشاشگران “حمایت‌شده، طراحی‌شده و هدایت‌شده گروهک‌های تجزیه‌طلب کومله، دموکرات و پژاک” ـ که همگی تاریخ بسیار بد و زشتی از مزدوری صدام گرفته تا مزدوری کشورهای غربی و همکاری با رژیم صهیونیستی در کارنامه خود دارند ـ هستند، افزود: این مزدوران علاوه‌بر اینها، اقدامات تروریستی و جنایتکارانه در این سرزمین انجام داده‌اند.

وزیر کشور گفت: گروهک‌های ضدانقلاب در اغتشاشات اخیر تلاش کردند نقش‌آفرینی کنند، اما مردم عزیز و شریف کُرد که حقاً جایگاه برجسته‌ای در کشور و نظام دارند و دنبال آرامش، امنیت و توسعه‌اند، صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند، بنابراین ضدانقلاب این ویژگی‌های برجسته کُردها را بر‌نمی‌تابند.

وی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور در سفر امسال به کردستان مبالغ‌ قابل توجهی برای توسعه و پیشرفت این استان اختصاص دادند که بخش‌هایی از آن تاکنون تخصیص پیدا کرده و بخش‌های دیگر نیز در حال انجام است، اضافه کرد: همین پروژه انتقال آبرسانی از سامانه انتقال آب آزاد به تصفیه‌خانه سنندج نمونه‌ای از زحمات دلسوزان استان و خدمات نظام به مردم کردستان است.

وحیدی با ابراز اینکه گروهک‌های ضدانقلاب قصد دارند خود را دلسوز مردم نشان دهند و با این اقدامات تروریستی و اغتشاشات جلوی توسعه و پیشرفت کردستان را بگیرند، عنوان کرد: سؤال اینجاست؛ این چه دشمنی است که با مردم عزیز کُرد دارند؟ وقتی دولت کمر همت برای اجرای پروژه‌های مختلف بسته است و کارها به‌سرعت در حال انجام است، اینها با ایجاد ناامنی قصد جلوگیری از آن را دارند.

وی امنیت را لازمه هر‌گونه سرمایه‌گذاری و پیشرفتی دانست و اظهار کرد: متأسفانه گروهک‌های ضدانقلاب که سابقه بسیار زشتی دارند، قصد دارند با ایجاد اغتشاش جوی را درست کنند که سرمایه‌گذار حاضر به سرمایه‌گذاری در کردستان نشود چراکه این اقدامات باعث فرار سرمایه‌گذاران خواهد شد.

وزیر کشور با طرح این سؤال که “اغتشاش به‌نفع چه‌کسی است؟”، خاطرنشان کرد: یقیناً آمریکا، رژیم صهیونیستی و گروهک‌های تجزیه‌طلب تروریست از اغتشاش خوشحال خواهند شد و این اقدامات به‌ضرر مردم است، در جریان این اغتشاشات به‌خوبی تفاوت مدافع و همراه مردم با ضد مردم روشن و مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی کردستان شبانه‌ورز در خدمت مردم هستند و تمام تلاش‌شان رفع دغدغه‌های مردمی و توسعه و پیشرفت استان است، ابراز داشت: اقدامات گروهک‌های ضدانقلاب نیز از سوی دیگر مشخص است و همچنان در حال تخریب و آتش‌زدن اموال عمومی هستند؛ بنابراین باید مردم شریف کردستان اینها را بشناسند، کما اینکه سال‌هاست این مزدوران را شناخته‌اند و می‌دانند که پشتوانه آنان دشمنان انقلاب است.

وزیر کشور تأکید کرد: باید مردم در این شرایط کنونی همانند همیشه در صحنه و میدان حضور پیدا کنند و آنان را برانند کما اینکه تاکنون نیز این‌طور بوده است. مردم عزیز و شریف کشور و کردستان اصلاً نگران امنیت نباشند، نیروهای قدرتمند نظامی و انتظامی با اغتشاشگران و لیدرهای آنان برخورد محکم کردند و برخورد خواهند کرد و تلاش مذبوحانه آنان را که موجب مزاحمت مردم شده است بی‌اثر خواهند کرد و آنان را سر جای خود خواهند نشاند.

وی تصریح کرد: آنان با محوریت و همکاری مردم اغتشاشگران و آشوبگرانی را که نگاه‌های خام‌اندیشانه‌ای در حوزه ناامن‌سازی و تجزیه‌طلبی دارند، سر جای خود خواهند نشاند، باید ما در کردستان به فکر پیشرفت و توسعه باشیم و توان خود را صرف رفع دغدغه مردم کنیم، کما اینکه دولت در این راستا گام برمی‌دارند.

وحیدی از مردم استان کردستان خواست که همراه نیروهای امنیتی باشند و اجازه ندهند کسانی که دنبال اغتشاش هستند به مقاصد شوم خود برسند و اندک اغتشاشاتی را که در گوشه و کنار وجود دارد، رفع کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین