۷ مهر ۱۴۰۱
  • خانه
  • >
  • گزارشگر
  • >
  • نیروهای امنیتی بارزانی در خدمت میت ترکیه برای قلع و قمع پ.ک.ک

نیروهای امنیتی بارزانی در خدمت میت ترکیه برای قلع و قمع پ.ک.ک

  • ۱۷ شهریور ۱۴۰۱
  • ۱۸۸ بازدید
  • ۰

روزنامه نگار مطرح اقلیم کردستان عراق و کادر اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) در یک افشاگری جنجالی مدعی شد به برخی از نیروهای امنیتی حکومت اقلیم کردستان عراق اجازه خدمت برای سازمان امنیت و اطلاعات ترکیه – میت، داده شده و تعدادی از نیروهای امنیتی اقلیم هم اکنون در حال خدمت به میت هستند.

به گزارش انحمن بی تاوان، زانا حسن، که علاوه بر روزنامه نگاری در اتحادیه میهنی کردستان عراق نیز در حال خدمت است، اظهار کرد؛ هم اکنون با همکاری و چشم پوشی یکی از احزاب کردی در اقلیم کردستان، عده ی زیادی از هم وطنان برای سازمان امنیت ترکیه کار می کنند و به آنها گفته شده در صورتی می توانند به صورت مداوم در این حزب فعالیت کنند که تنها برای میت ترکیه کار کنند. (احتمالا منظور زانا حسن از یک حزب کردی، حزب دمکرات کردستان عراق- پارتی است).

این کادر اتحادیه میهنی کردستان عراق، در صفحه فیسبوک خود نیز به چند نکته جنجالی اشاره می کند و می نویسد:

مشخصا به عده ایی از افراد که درون دستگاههای امنیتی کار می کنند ،اجازه داده شده که برای سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه کار کنند.

زانا حسن در ادامه مدعی شد؛ شمار نیروهای میت ترکیه در طی ۵۰سال گذشته هیچ گاه به اندازه ی امروز نبوده و فعالیت جاسوسی و سیاسی نداشته اند. مناطق تحت اشغال ارتش ترکیه توسط مزدوران و جوانانی اداره می شود که از  مناطق روستایی تحت حمایت اقلیم کردستان به آنجا رفته اند.

روزنامه نگار اتحادیه میهنی کردستان عراق در ادامه هشدار داد؛

خطر و تهدیدی جدی برای زندگی هر انسان میهن دوستی وجود دارد. مخصوصا قتل و کشتار کردها بدست خودشان و با اسلحه ترکیه که با حمایت این کشور انجام می شود .

ساعاتی پیش نیز گروه تروریستی پ.ک.ک با بیانیه ای که صادر کرد، مهر تاییدی بر صحت ادعاهای زانا حسن زد و اعلام کرد؛

شب گذشته با همکاری نیروهای حزب دمکرات کردستان (پارتی) هواپیمای بدون سرنشین ترکیه گروهی از عناصر پ.ک.ک را در مرز خلیفان با شلیک موشک مورد اصابت قرار داده که ۲نفر از نیروهای پ.ک.ک کشته و ۳نفر دیگر زخمی شدند که زخمی ها بعد از درگیری به اسارت حزب دمکرات در آمدند.

برخی تحلیلگران سیاسی بر این باورند که حکومت اقلیم کردستان عراق که اکثر مقامات آن از حزب دمکرات کردستان عراق هستند، برای نابودی کامل پ.ک.ک، با ترکیه هم قسم شده اند.

بارزانی ها از گذشته تا کنون، پ.ک.ک را رقیب جدی خود در رهبری کردها می دانند و به همین خاطر برای قلع و قمع نیروهای پ.ک.ک، گاها آشکارا به میت ترکیه کمک می کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.