۷ مهر ۱۴۰۲
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • عذرخواهی بارزانی از جمهوری اسلامی ایران!

عذرخواهی بارزانی از جمهوری اسلامی ایران!

  • ۸ خرداد ۱۴۰۲
  • ۸۵ بازدید
  • ۰
حکومت اقلیم کردستان عراق اعلام کرده دعوت از سران ضد انقلاب برای حضور در مراسم رسمی بازگشایی موزه خانه ملامصطفی بارزانی تعمدی نبوده، این در حالی است که مسئولین اقلیم در دعوت از مهمانان مراسم، نقش اصلی را ایفا می کنند.
به گزارش انجمن بی تاوان به نقل از بولتن نیوز،‌چندی پیش حکومت اقلیم کردستان و حزب دمکرات کردستان عراق برای مراسم رسمی افتتاح موزه خانه بارزانی، بطور همزمان جمهوری اسلامی ایران و سرکردگان گروهک های تروریست کردی را دعوت کرده بود که این اقدام گستاخانه اقلیم کردستان با واکنش تند جمهوری اسلامی نیز روبرو شد.

بروز شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه سالجاری، سفیر عراق نیز به وزارت خارجه احضار شد و نسبت به حضور سرکردگان گروهک های تروریست کردی در آیین افتتاح مراسم رسمی در اقلیم کردستان، اعتراض شدید جمهوری اسلامی به طرف عراقی ابلاغ شد.

طبق گزارشات رسیده، هیئی بلندپایه از اعضای دفتر سیاسی پارتی به نمایندگی از مسعود بارزانی و متشکل از فاضل میرانی، هوشیار زیباری، سیداد بارزانی و زاگرس فتاح، عازم کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل شدند و از جمهوری اسلامی ایران رسما عذرخواهی کردند.

فاضل میرانی اعلام کرد که دعوت از سرکردگان گروهک های تجزیه طلب کرد ایرانی تعمدی نبوده بلکه یک اشتباه فنی بوده و این دعوت از سوی هیئت برگزاری مراسم صورت گرفته بود!!

سیداد بارزانی نیز اعلام کرد که این مراسم سیاسی نبوده بلکه یک مراسم فرهنگی بوده و تاکید می کنیم عمدا سران گروهک ها را دعوت نکرده بودیم!!

همچنین سلام عارف رشدی معاون نماینده حکومت اقلیم کردستان در تماس تلفنی با تهران، درخواست عذرخواهی مسعود بارزانی رئیس حزب دمکرات کردستان عراق را به مقامات جمهوری اسلامی ابلاغ کرد.

مقامات ارشد اقلیم کردستان در حال مدعی هستند که در دعوت از سران ضد انقلاب، قصد و غرضی نداشته اند که شواهد و قرائن حاکی از آن است که این دعوت تعمدی بوده و بدون شک بدون اطلاع مقامات ارشد اقلیم کردستان، هیچ میهمانی به مراسم دعوت نمی شود و پاسخ اقلیم کردستان تنها با هدف ماست مالی کردن این اقدام توهین آمیز، صورت گرفته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.