۱۸ آذر ۱۴۰۱
 • خانه
 • >
 • یادداشت روز
 • >
 • عبداالله اوجالان ابزار تفکر کمونیست/ تفکرات اوجالان عامل ناکامی و شکست پ ک ک در ۴۰ سال

عبداالله اوجالان ابزار تفکر کمونیست/ تفکرات اوجالان عامل ناکامی و شکست پ ک ک در ۴۰ سال

 • ۱۶ مرداد ۱۳۹۵
 • ۲۹۸ بازدید
 • ۶

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی :پ ک ک در دهه ۱۹۷۰میلادی با وجود جنگ سرد در جهان میان دو قطب از جمله امپریالیزم و سوسیالیزم در دنیا تاسیس شد.
دو قطبی بودن دنیا در این دهه تا ثیر بسزایی در شکل گیری جنبشها داشت و بخصوص در خاورمیانه بشدت تحت تاثیر تفکرات سوسیالیزم قرار گرفت.
برای بسیاری از گروهها تفکرات مارکسیزم راهی برای رهایی تلقی شد و ذاتا جنبشهایی که بدور از تفکرات مارکسیزم و طبق حقیقت ایده جامعه گام برداشتند موفق شدند اما گروههایی که با تفکرات مارکسیزم حرکت کردند شکست خوردند و بخصوص این ایده در کردستان برای مردم ضرری زیاد به بارآورد .
عبدالله اوجالان سرکرده تروریستی پ ک ک ، در سالهای اول دانشگاه با کتابهای مارکسس آشنا شده و چنین اظهار کرد “حضرت محمد ص باخت و مارکسس پیروز شد ” حال اینکه اوجالان در زمان ابتدایی و راهنمایی قران را خوانده بود و حتی پیش ماموستاها اموزش قران  دید ه است .
کسی که تفکر مارکسس را قبول و اطاعت کند به این معنی است که وی در انحراف است و عقیده وی تغییر کرده وهمچنین معیارهای اخلاقی و رفتاری واحساس گناه به دیگران و رحم و وجدان …هم را از دست می دهد زیرا مارکسس می گوید که “دین افیون است “
اوجالان تنها ابزار تفکر مارکس شده و به نحوی مجری عملیاتی اتوپیای مارکس در خاورمیانه با رهبری در پ ک ک گردید،  و به کلی  دین و عقاید دینی را ترد ، و بدون معیار دینی حرکت کرد.

مارکسس برای فرقه پ ک ک تبدیل به خدای جدید شده  و از وی تبعیت می کردند ، ذاتا کسی که فاقد معیارهای دینی و مذهبی در زندگی باشد به مرور زمان به دیکتاتور و ظالم تبدیل می شود.

عبدالله اوجالان با پیروی از مکتب مارکسیزیم در این مقطع از تاریخ  تبدیل به رهبری دیکتاتور و ظالم شد…
تا سال ۱۹۹۹میلادی اوجالان بادین هیچ ارتباطی نداشته ولی پس از دستگیری با تغییر رویکرد در سیاست های پ ک ک بدنبال  چگونگی جذب گرایش های دینی بود و تا کنون پ ک ک  نتواسته اشتباه گذشته خود را تلافی کند
وهدفش تغییر در بافت جامعه کردستان بود و از متد زور و خشونت بی حد و مرز در برابر مردم استفاده کرد و صدها خانواده را قتل عام کرد و باز هم جامعه تسلیم خواسته های پ ک ک نشد واوجالان از سال ۱۹۹۹م به بعد با یک تاکتیک سیاسی طوری وانمود کرد که بدون همراهی دیگر تفکرات و بخصوص عقاید اسلامی ادامه دادن ممکن نیست و به همین سبب با  صدور بیانیه های گوناگون در ایام مقدس از جمله عید فطر و عید قربان و …. بدنبال فریب افکار عمومی بود.
عملا  بزرگترین شکست پ ک ک در جامعه کُردی ناشی از ایدئولوژی و تفکرات منسوخ اوجالان بود .

تفکرات سوسیالیزم و مارکسیزم متضاد اندیشه های اسلامی است زیرا جامعه ای که قرنها با اندیشه اسلامی رشد و پیشرفت کرده است محال است که با تفکرات مارکسیزم اداره شود ، با وجود چنین شرایطی  پ ک ک به حدی از تفکرات مارکسیزم تحت تا ثیرقرار گرفته بود که مانند انسانها سرخوش مست شده بود و با این باور که می تواند حافظه یک جامعه را با زور و رعب و ترس عوض کند و هیچ موقعی هم از درجه شدت و خشونت در برابر مردم کرد نکاست بلکه خون بسیاری از انسانها ریخته شد و تا به امروز هم بیشترین تلفات چنگ پ ک ک همین کردها هستند.
پ ک ک و پزاک با دادن بیانیه ها گوناگون به مناسبت ایام مبارک ومذهبی جند هدف دارد :
-به دنبال تلافی کردن اشتباهات گذشته نسبت به دین است
-جذب پتانسییل های دینی و مذهبی در راستای اهداف گروهکی است وباین عملکرد نشان دادن خود به عنوان یک جنبش دمکرات خواه
-کاستن نگرش تروریستی که در گذشته متحمل شده بود و می خواهد با سیاست بر دین این نگرشها را از بین ببرد
-ایجاد جایگاهی جدید در قشرهای مختلف جامعه
به طور کلی پ ک ک تنها به دنبال سوء استفاده از دین هستند ، و چرا که هر کسی که به دین و مذهب پایبند باشند دست به قتل انسانهای بی گناه نمی زند ، فرزندان مردم را بدون اجازه و رضایت  والدین به عضویت فرقه در نمی آورد  و کودکان را بی سرپرست یتم نمی گذارند و امنیت مردم را بر هم نمی زنند .

امروزه پ ک ک و پزاک در کارنامه سیاه خود مسئول  اکثریت قتل ها در کردستان می باشد.

صدور بیانیه ها در مناسبت های دینی بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته تا با این حیله و نیرنگ افکار عمومی را فریب دهد. عملکرد و رفتار پ ک ک با ادعای آنان کاملا در تناقض می باشد و هیچ گونه میعارهای اسلامی در رفتار آنها دیده نمی شود بعنوان مثال  می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

چرا پ ک ک و پژاک مسجد ها را به سنگر تبدیل کرده اند و این اماکن ها را ویران ؟ حال اینکه اگر پ ک ک پایبند دین است چرا در مسجدها جنگ می کند و انها را تخریب می کند ؟
چرا کتابهای دینی در پ ک و پژاک تدریس نمی شود ؟ آیا واقعا در پ ک ک و پزاک کتاب دینی هست؟
آیا  تا بحال مشاهده شده است که اغاز یک جلسه و یا یک برنامه تلویزیون بنام خدا شروع شود ؟
ایا تابحال مشاهده شده است که پ ک ک و پز اک کسی را ببخشد ؟زیرا کسی دستگیر شود دیگر بر نمی گردد .

نتیجه گیری می شود پ ک ک و پژاک به گروه کمونیستی بوده و عناصر آنان افرادی لایک، که به خدا اعتقاد نداشته  و خونریزی و خشونت در گوشت و استخوان آنان رخنه کرده است.

قبلی «
بعدی »

۶ دیدگاه ها

 1. خوک های کثیف
  اسم اوجالان را نیاورید ایشان بسیار بزرگتر از آن هست که نفهم هایی مثل شما اسمش بیاورین چه برسه به اظهار نظر.

 2. شستوشوی مغزی شنیده بودیم ولی مثل اینکه مغز تو رو کلا برداشتن!! نفهم بفهم چی داری میگی

 3. لعنت بر اوجالان سگ زاده ، حرامزداه بی پدر مادر، اگه ترکیه از همون اول اینو مثل سوسک له میکرد الان بزکوهیای تروریست فرصت بدست نمیگرفتن تا امنیت ترکیه رو نشونه برن

  • شما فکر کنم ترکیه ای باشید تا ایرانی.متاسفانه کسانی مثل شما از گل آلود کردن مناطق کرد نشین ماهی میگیرید .شکی نیست که ترور وتروریست چه توسط پ ک ک وچه توسط ترکیه محکوم میباشد ولی این دلیل نمیشه یه قوم رو کوهی بدونید .الفاظتون هم در حد شخصیتتونه واز بدبینی ونژادپرستی که از حکومت ترکیه به شما سرایت کرده موج میزنه

   • اولا که میاندواب نه و قوشاچای، ثانیا شماها خسته تشدید از مهاجرت به شهرای ما و چقدر پررویی میخاد که اول به یه شهر از روی بیکاری و ناتوانی مهاجرت کنی و اون شهر ازت مواظبت و حمایت کنه بهچعد که خودتو میدا کردی ادعایی داشته باشی توواون شهر بلکه اسم و رسنشم تصرف کنی و همه جا بشینی بکی ما جدو ابادمون از فلان شهر بود…چشم سفیدی هم حدی داره،،،تووترکیه هم یه جور دیگه اذیت میکنین، کلا تا بوده شناها یاغی و سرکش بودین، کاش از کوهها پایین نیاورده بودنتون

    • در واقع ضد انقلاب ،و منافقین زمان کور بینانی مثل جنابعالی هستید که در قرن ۲۱ به جای تلاش برای همزیستی و احترام به وجود انسانها تخم نفاق و کینه را در میان اقوام ایرانی میکارید اگه انقدر علاقه به بر بریت و جهالیت قرون وسطایی دارید یه سر به کاخ فرعونی اردوغان عزیرت بزن..ولی مطمئن باشید که هیچ نژاد پرست و تفرقه افکنی در ایران اسلامی جایی ندارد.بحمدالله حکومت اسلامیمان از نیات شیطانی و نژاد پرستی آتاتورکی کسانی مثل شما آگاه است .ودر اخر پیشنهاد میدم برای جلوگیری از تک بعدی دیدنتون .یه سفر به مناطق مختلف کشورمون بزنید تعامل فرهنگها فکرها رو بزرگتر میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تازه‌ترین عناوین