۴ تیر ۱۴۰۳

سوزدار اوستا زنی که با خون همنوعانش زندگی می کند 

  • ۹ دی ۱۴۰۱
  • ۳۲۳ بازدید
  • ۰

انجمن بی تاوان : سوزدار اوستا عضو شورای رهبری پ ک ک یکی از بی رحم ترین زنان در پ ک ک،که با خون رفقایش زندگی می کند.
سوزدار اوستا (Nuriye KESBİR)در سال ۱۹۶۱ در شهر ماردین به دنیا امده است. او تابع دین ایزدی است . وی در سالهای ۸۰ به پ.ک.ک ملحق شده است و یکی از اولین زنانی است که به پ.ک.ک ملحق شده است و با ماندن سالیان در پ.ک.ک دیگر نمی توان از وی بعنوان یک زن تعریف کرد. زیرا در ابتدای تاسیس پ.ک.ک که امار زنان کم بود و دخترانی که جذب می شدند همانند مردان کار می کردند، همانند مردان لباس می پوشیدند و حتی بعضی موقع ها موی سرشان را نیز می تراشیدند و زنان بیشتر تقلید مردان را می کردند.
سوزدار اوستا هم یکی از این زنان بود که نسبت به جنس خود احساس بدبینی می کرد و شکلگیری شخصیتی که در وی ایجاد شده است سبب شده که از یک زن بیشتر مانند مردان رفتار کند و همیشه می خواهد که خود را قدرتمند نشان دهد. اما سوزدار اوستا با این رفتار خود سبب شده است که بیشتر زنان و دختران از وی ناراحت شوند زیرا نسبت به جنس خود رفتاری خشن و تند دارد.

او گاهی در مطبوعات ظاهر می شود و برای ارتش ترکیه میدان می خواند و حال اینکه خودش در اطراف شنگال در غار بسر می برد و گاهی نیز به شمال سوریه رفت و امد دارد و از امکانات خوبی بهره می برد و از یک طرف هم برای دشمن میدان می خواند و کودکان کردها را به کشتن می دهد.
بیشتر فرماندهان زن در پ.ک.ک از زنان سو استفاده می کنند بلکه از انها بیشتر برای خوش خدمتی برای خود استفاده می کنند و سوزدار اوستا با اینکه از امکانات مادی برخوردار است سبب شده است که به یک شخصیت مادیگرا تبدیل شود و همیشه با استفاده از قدرت مادی گرایی افراد را دور خود جمع کند و از کسی که خوشش بیاید وسایل شخصی به او می دهد. زیرا در گروهک پ.ک.ک هر کس نمی تواند از امکانات بهتری برخوردار شود و تنها عده ای از فرماندهان هستند که از امکانات بهتری برخوردار می شوند و سوزدار اوستا هم با دادن هدیه به افراد انها را در اطراف خود نگه می دارد.
یکی از خصوصیات شخصیتی وی بیرحم بودن وی است. این زن با اینکه در طول سالها در مناطق عملیاتی کشته نشده است و تحقیق کردیم که وی همیشه از زنان بعنوان سپر برای خودش استفاده می کرد و در طول گذشته در پ.ک.ک یکی از بی رحم ترین زنانی است که نسبت به همنوعان خود رحم نداشته است. زیرا وی صدها زن و دختر را بعلت مشکلات جنسی،عاشقی … را اعدام کرده است در منطقه بهدینان در دره ذاب در غار پارلمان که معروف است. سوزدار اوستا در سال ۱۹۹۸ میلادی مسئول انجا بود و ده ها زن را بخاطر روابط جنسی و عاشقانه اعدام کرده است و حتی یکی از متهمان بنام “آیفر “گفته بود که من مردن را بجای اعدام ترجیح می دهم اما برای زنده ماندن اصلا از سوزدار اوستا درخواست بخشش ندارم و سوزدار اوستا یکی از بی رحم ترین زنانی است که در پ.ک.ک سابقه دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *