۴ آذر ۱۳۹۹
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • سه دیدار مسعود بارزانی با سران احزاب کُرد سوری

سه دیدار مسعود بارزانی با سران احزاب کُرد سوری

  • ۲۶ آذر ۱۳۹۲
  • ۱۱ بازدید
  • ۰

رییس اقلیم کردستان عراق امروز در سه دیدار مفصل، جزییات مربوط به اختلافات داخلی و مواضع کردهای سوریه در مورد نشست ژنو۲ را با احزاب کُرد سوری بررسی کرد.
انجمن بی تاوان آذربایجان غربی به نقل از پایگاه اینترنتی ریاست اقلیم کردستان عراق، مسعود بارزانی رییس اقلیم و رهبر حزب دموکرات کردستان عراق، امروز به منظور حل اختلافات داخلی احزاب کُرد سوری و بررسی مواضع این احزاب در خصوص مشارکت کردهای سوری در ژنو۲ سه دیدار مهم برگزار کرد.
بارزانی که دیروز در خصوص اختلافات اصلی احزاب کُرد سوری، با دو میانجی یعنی لیلا زانا نماینده و عثمان بایدمیر شهردار دیاربکر دیدار کرده بود، امروز جلسه ی نخست خود را با شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) برگزار کرد. شورای میهنی نهادی متشکل از ۱۶ حزب کُرد سوری است که همه ی آنان از احزاب نزدیک به بارزانی به شمار می آیند و طی هفته های اخیر ۱۱ تن از سران این احزاب در استانبول، به عضویت شورای ائتلاف مخالفین سوری درآمده اند.
بارازنی پس از دیدار با اعضای شورای میهنی، دیدار دوم خود را با نمایندگان حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) آغاز کرد. این حزب که به عنوان یکی از احزاب اقماری پ.ک.ک شناخته می شود، طی ماه های اخیر اختلافات عمیقی با بارزانی پیدا کرده و چندی پیش به دستور بارزانی از ورود صالح مسلم رهبر حزب اتحاد دموکراتیک به اقلیم ممانعت به عمل آمد و شاید به همین دلیل بود که وی برخلاف اخبار منتشر شده در رسانه های نزدیک به بارزانی به اقلیم نیامد و جعفر عکاش نماینده ی این حزب در اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که صالح مسلم به نشست هایی در چند کشور اروپایی دعوت شده و نمی تواند به اربیل بیاید.
مسعود بارزانی پس از دیدار با هیات ۵ نفره ی نمایندگان حزب اتحاد دموکراتیک، سومین دیدار خود را به طور مشترک با هر دو گروه مخالف (شورای میهنی و حزب اتحاد دموکراتیک) برگزار کرد و در این نشست، عثمان بایدمیر و لیلا زانا هم حضور داشتند.
اگر چه از نتایج و روند گفتگوهای سه نشست مزبور اطلاعات روشنی در دست نیست اما اعلام شده، که امروز سه شنبه، در اربیل هر دو گروه مخالف یعنی احزاب کُرد سوری دو طیف نزدیک به بارازنی و اوجالان، گرد هم می آیند تا در خصوص چند و چون مشارکت کردها در ژنو۲ تصمیم گیری کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *