۳ مهر ۱۴۰۰

اوجالان؛ من اصالتاً از عشیره‌ی بازوکی ترکمن‌ها هستم.

  • ۲۸ تیر ۱۴۰۰
  • ۱۳۱ بازدید
  • ۰

عبدالله اوجالان سرکرده‌ی دربند گروه تروریستی پ.ک.ک و پژاک در بخش دیگری از فیلم منتشره‌ی بازجویی‌های اوایل دستگیریش که توسط رسانه های خود پ.ک.ک نیز منتشر شده گفته که من اصالتاً از عشیره‌ ای ترکمن بنام بازوکی متولد شده‌ام و افتخار هم می‌کنم که ترک هستم و هیچ اصراری هم برای کُردبودن خود نیز ندارم، چراکه من در حقیقت کُرد نیستم.

اوجالان در این دیدار با لحنی بسیار تند، مسعود بارزانی و جلال طالبانی و حکومت اقلیم را مورد حمله قرار داده و این شخصیت‌های بنام را جیره‌خوار بیگانگان و خودفروش خوانده است. وی بارزانی را یک کدخدا خوانده که هرکس قادر است وی را به خدمت خود درآورد و طالبانی را هم یک خودفروش تمام عیار خوانده است.

اوجالان در این فیلم بازجویی مستقر شدن پ‌ک‌ک در شمال عراق را هم بخشی از برنامه‌ی مشترک با دولت ترکیه عنوان کرده که با این شیوه دو حزب اصلی شمال عراق در تنگنا قرار خواهند گرفت و به مرور از صفحه‌ی سیاسی حذف خواهند شد. گفتنی است اوجالان از روز نخست فعالیت‌ خود با پوشش کُردی شروع کرد و طی این سی و چند سال، ضربات مهلک بسیاری به هویت و تاریخ کُردها زده و از نقطه‌ی شروع هم با بارزانی‌ها و طالبانی‌های سردشمنی داشته و دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *