۱۳ آذر ۱۴۰۰

استراتژی پژاک در جذب جوانان کرد

  • ۲ اسفند ۱۳۹۹
  • ۳۷۴ بازدید
  • ۰

یکی از اساسی ترین استراتژی های پژاک جذب جوانان کرد در استان آذربایجان غربی است.از اینرو سران این گروه تروریستی برای جذب جوانان به ترفندهای مختلفی دست زده که عبارتند از:

اختلاط دختر و پسر جوان در سن ازدواج است از این رو وجود محیطی که در آن دختران و پسران بدون محدودیت باشند برای جوانانی که نسبت به ارزش های دینی و قومی خود بی اعتنا هستند جذابیت دارد. اما غافل از آنکه در این راه جان خود را از دست خواهد داد. مسئولان پژاک برای توجیه این اقدام خود که در مخالفت آشکار با آموزه های دین اسلام است عنوان می کنند که این امر به دلیل مخالفت آنها با تبعیض جنسیتی و دفاع از حقوق زنان است
از ویژگی های دیگر هر جوانی هیجان طلبی اوست، نسل جوان ایران در زمان شاه هیجان خود را در مبارزه با شاه تخلیه می کرد و در زمان جنگ با عراق نیز جبهه ها محلی برای بروز این حس فطری جوانان ایران بود. اکنون پڑاک با استفاده از این خصلت جوانان آنان را روانه میدان جنگ و درگیری می کنند.
یکی دیگر از ویژگی های یک جوان شخصیت طلب بودن اوست. او انتظار دارد در نگاه دیگران دارای موقعیت باشد، پژاک با توجه به این مساله اقدام به ایجاد گروههای فرعی بسیاری در درون تشکیلات خود کرده است. بعضی از این گروهها دو نفره اند اما عنوان هایی را که به آنها می دهند به گونه ای است که آنها به شدت احساس شخصیت کند. به عنوان مثال به این دو نفر این عنوان های فریبنده را می دهند: یکی فرمانده گروه عملیاتی مثلا(آپو یک) و دیگری معاون گروه عملیاتی (آبریک) است. این عنوانها برای جوانی که در سطح فکری مناسبی نباشد فریبنده است.
یک جوان به شدت آرمانگر است و در صورتی که احساس کند یک هدف حق است هر چند رسیدن به آن دارای عوایی باشد حاضر است برای آن هدف تلاش کند. کردستان بزرگ عنوانی است که از سوی پژاک به عنوان یک هدف معرفی می شود و در کنار آن بیان درد و رنج هایی که مردم کرد در طول تاریخ متحمل شده اند(شبیه آنچه صهیونیست ها برای تحریک احساسات یهودیان به کار می برند.)در برانگیختن حس آرمانگرایی جوانان کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *