اخبار

یکی از زخمی های حوادث جزیره جان باخت/ درگیری پلیس با هواداران پ.ک.ک

یکی از زخمی های درگیری های چند روز پیش شهر جزیره به دلیل خونریزی شدید جان باخت.
انجمن بی تاوان آذربایجان غربی به نقل از خبرگزاری دوغان، در درگیری های ۲۷ دسامبر ۲۰۱۴ شهر جزیره که بین جنبش جوانان میهن پرست و انقلابی وابسته به پ.ک.ک و هواداران حزب مطالبه آزاد صورت گرفت، ۳ نفر کشته و ۵ نفر دیگر زخمی شدند. اما امروز (۴ژانویه۲۰۱۵) “ذکی آلار” یکی از زخمی شدگان این درگیری در بیمارستان جان خود را از دست داد.
ذکی آلار که در درگیری شهر جزیره زخمی شده و در بیمارستان دیاربکر تحت درمان قرار گرفته بود، به دلیل خونریزی شدید جان خود را از دست داد. وی که دارای ۳ فرزند است، جنازه اش در آرامگاه “عسیر” جزیره با حضور نزدیک به ۵ هزار نفر به خاک سپرده شد.
بعد از خاکسپاری وی، گروهی در جاده “نوسایبن” منتهی به مرز “خابور” خیابان ها را مسدود کرده و دست به تظاهرات زدند که با مداخله پلیس و نیروهای ویژه ضد شورش روبه رو شدند. بر اساس اخبار رسیده از منابع محلی، پس از مداخله پلیس، به مدت ۲۰ دقیقه درگیری های مسلحانه شروع شد و صدای شلیک به گوش می رسید. در محله “یوسف”، افرادی برای ممانعت از ورود نیروهای پلیس دوباره شروع به کندن خندق کردند. در اطراف این محله، درگیری مسلحانه شدیدی بین پلیس و مردم رخ داده است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن