۱۱ آذر ۱۴۰۲
  • خانه
  • >
  • گزارشگر
  • >
  • گزارش جنایات جنگی پ.ک.ک روی میز دبیرکل سازمان ملل متحد

گزارش جنایات جنگی پ.ک.ک روی میز دبیرکل سازمان ملل متحد

  • ۲۱ تیر ۱۴۰۱
  • ۱۴۴ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان، دبیرخانه سازمان ملل متحد (سازمان ملل) گزارش «کودکان و درگیری‌های مسلحانه ۲۰۲۱» را منتشر کرده است که سالانه آن را تهیه می‌کند که شامل داده‌های مربوط به کودکان استخدام‌شده، کشته، معلول و دستگیر شده در جنگ‌ها است. در این گزارش تاکید شده است که سازمان تروریستی YPG/PKK در سوریه بر اساس آمار رسمی نزدیک به ۲۵۰ کودک را به خدمت کارکنان مسلح خود درآورده است و این سازمان به بیشترین بیمارستان ها و مدارس این کشور حمله کرده است.

در این گزارش آمده است: «بیشترین تعداد تخلفات شدید علیه کودکان در افغانستان، جمهوری دموکراتیک کنگو، اسرائیل و اراضی اشغالی فلسطین، سومالی، جمهوری عربی سوریه و یمن شناسایی شده است».

کودک آزاری در سال ۲۰۲۱ ۲۰ درصد افزایش یافته است

در این گزارش که با اشاره به افزایش بیش از ۲۰ درصدی کودک ربایی و آزار جنسی در مناطق درگیری در سال ۲۰۲۱، به تعطیلی مدارس، استفاده از مدارس برای مقاصد نظامی و حملات علیه آنها اشاره شده است. مدارس و بیمارستان ها ۵ درصد افزایش یافت.

در این گزارش که ۵۵ درصد از این تخلفات توسط عوامل غیردولتی و ۲۵ درصد توسط نیروهای دولتی انجام شده است، تاکید شده است که ۲۳۹۸۲ کودک در مناطق درگیری در سراسر جهان مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.

دلیل ۲۵ درصد از دست دادن کودکان

در حالی که اعلام شد ۲۵۱۵ کودک کشته و ۵۵۵۵ کودک معلول شده اند، مشخص شد که ۶۳۱۰ کودک در درگیری ها به خدمت گرفته شده اند و ۳۹۴۵ کودک از دسترسی به کمک های بشردوستانه منع شده و یا زندانی شده اند. در این گزارش آمده است که بیش از ۲۵ درصد از تلفات کودکان به بمب های دست ساز، بقایای مواد منفجره جنگ و مین ها نسبت داده شده است.

پ.ک.ک ۲۲۱ کودک را در سوریه مستقر کرد

در این گزارش، سوریه به عنوان یکی از کشورهایی که بیشترین میزان کودک آزاری را دارد، معرفی شده است. در این گزارش که توجه بیشتر سازمان‌های فعال در سوریه را جلب می‌کند، تاکید می‌کند که سازمان تروریستی YPG/PKK که مورد حمایت آمریکا و کشورهای غربی است و از نام SDG استفاده می‌کند، ۲۲۱ کودک را به خدمت گرفته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین