۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

پ.ک.ک تهدید مشترک برای ایران و ترکیه است

  • ۲۸ دی ۱۴۰۱
  • ۴۱۰ بازدید
  • ۰

وزیر امور خارجه ترکیه گفت که گروه تروریستی پ.ک.ک تهدیدی برای ایران و ترکیه است و این تروریست‌ها باید از سوریه پاکسازی شوند.

به گزارش انجمن بی تاوان، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه پس از دیدار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران طی یک نشست خبری مشترک اظهار داشت که گروه تروریستی پ.ک.ک یک تهدیدی برای ایران و هم برای ما است. این تروریست‌ها باید از سوریه پاکسازی شوند.

چاووش اوغلو با اشاره به مذاکراتشان در باره سوریه گفت: ترکیه و ایران قویا از تمامیت ارضی و وحدت سیاسی سوریه حمایت می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم برداشتن گام‌های نتیجه محور برای ایجاد ثبات و صلح دائمی در سوریه گفت: در این راستا روند تعامل با حکومت آغاز و جلساتی در سطح سازمان‌های اطلاعاتی و نشست سه جانبه در مسکو برگزار شد. اکنون نشستی در سطح وزرای خارجه در دوره آینده برنامه ریزی شده است.

چاووش اوغلو تصریح کرد: موضوعات مهمی مانند روند سیاسی، مبارزه با تروریسم، بازگشت امن و داوطلبانه سوری‌ها و ارائه حمایت‌های لازم به مردم بازگشته به وطنشان مطرح است.همکاری نزدیک ما با ایران در قالب آستانه ادامه خواهد یافت.

وی تاکید کرد که گفتگوهای ما با حکومت سوریه شامل مبارزه با تروریسم و ​​نیاز به عملیاتی کردن روند سیاسی برای ایجاد صلح پایدار است.

وی در خصوص اقدامات اخیر طرفداران پ.ک.ک در سوئد گفت: هیچکس نباید با گفتن “در سوئد آزادی بیان وجود دارد، بنابراین این جرم نیست” سعی در فریب ترکیه داشته باشد. اقدامات تحریک آمیز پ‌.ک‌.ک در سوئد، جنایت نژادپرستانه و جرم ناشی از نفرت‌ است.این نیز خلاف ارزش‌های جهانی بوده و طبق قوانین بین المللی جرم است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین