۹ بهمن ۱۴۰۱

پرندگان انتحاری داعش برای حمله به هواپیماهای جنگی!

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۴
  • ۲۱۲ بازدید
  • ۰

گروه تروریستی داعش تصمیم دارد با استفاده از پرندگان انتحاری، روشی جدید را در مقابله با هواپیماهای جنگی به کار گیرد.
انجمن بی تاوان آذربایجان غربی به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، یکی از حساب های رسمی هواداران داعش در تلگرام، این تصمیم داعش را تحت عنوان «راهکار جدید برای سرنگون کردن جنگنده‌ها» تشریح کرد.
به نوشته سایت آمریکایی ووکاتیو، این طرح داعش برای حمله به جنگنده ها، ممکن است در ابتدا ساده‌لوحانه به نظر برسد، اما با بررسی در جزئیات آن، مشخص می شود که طرحی قابل اجرا و نگران‌کننده است، به ویژه آن که در این طرح به انواعی از پرندگان و مواد منفجره اشاره شده که انتقال آن به مناطق تحت اشغال داعش سخت نیست.
خلاصه این طرح عبارت است از نصب کمربندهای انفجاری کوچک و قابل حمل بر روی پرندگانی که در ۶ مرحله برای هجوم به هواپیماهای جنگی آموزش دیده و به یک «انتحاری» تمام عیار تبدیل شده اند.
مبتکر این طرح، برای استفاده در کمربندهای انفجاری پرندگان، مواد منفجره ای از نوع “یوریا” را پیشنهاد داده است؛ همان که داعش در منفجر کردن ایرباس ۳۲۱ روسی بر فراز سینای مصر به کار گرفت.
به ادعای صاحب این طرح، بررسی های کافی برای اجرایی کردن آن انجام شده و برای این کار دو نوع پرنده شاهین و عقاب خالدار انتخاب شده اند.
گفتنی است، داعش پیش از این هم حیوانات را برای انجام عملیات انتحاری به کار گرفته و برای حمله به جنگنده ها، از بالن های بمبگذاری شده استفاده کرده بود. – See more at:

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.