اخبار

نگرانی استرالیایی ها از دچار شدن به سرنوشت کُردهای سوریه

به گزارش انجمن بی تاوان، نشریه این سیکستی استرالیا که دارای یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی این کشور است در یادداشتی به بررسی میزان وابستگی این کشور به آمریکا پرداخته است.

نویسنده یادداشت این نشریه می گوید در واقع استرالیا در بسیاری از موضعات جهانی، بدون چون و چرا از آمریکا تبعیت می کند اما با توجه به قدرتمندتر شدن چین ممکن است این مسئله به ضرر کشور تمام شود و آمریکا استرالیا را در مقابل چین قدرتمند تنها بگذارد.

این نشریه با یادآوری حمله ماه اکتبر ترکیه به مناطق کردنشین شمال سوریه و دادن چراغ سبز برای انجام عملیات نظامی ترکیه از سوی آمریکا نوشت: در ماه اکتبر ۲۰۱۹ یک اتفاق شوک آور افتاد و دونالد ترامپ علیرغم دوستی با کردها، فرش را از زیر پایشان بیرون کشید در حالی که کردها وفادارترین متحد آمریکا در سوریه بودند.

این نشریه در ادامه اشاره کرد که کردها نه تنها بیشترین قسمت مبارزه با داعش را به همراه آمریکا در سوریه انجام دادند بلکه ۱۱۰۰۰ تن از نیروهای خود را نیز در این راه از دست دادند.

این سیکستی در ادامه به نگرانی استرالیایی ها از تکرار خیانت آمریکا اشاره کرده و گفته است در حالی که چین در منطقه ما هر روز دارد قدرتمندتر می شود ما از این نگران هستیم به سرنوشت کردهای سوریه دچار شویم و ایالات متحده به ما نیز خیانت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن