۳۰ دی ۱۴۰۰
  • خانه
  • >
  • گزارشگر
  • >
  • نگاهی به گوشه ای از کارنامه جنایت های گروهک تروریستی پژاک / کُردها بیشترین قربانیان جنایت ها

نگاهی به گوشه ای از کارنامه جنایت های گروهک تروریستی پژاک / کُردها بیشترین قربانیان جنایت ها

  • ۲۵ آذر ۱۴۰۰
  • ۴۴ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان، گروهک تروریستی پژاک، هرازچندگاهی در مرز‌های غربی کشور، دست به اقدامات ایذایی و جنایتکارانه می‌زند. البته پاسداران سلحشور ایران اسلامی در دفعات متعدد ضربات سنگینی به اعضای این گروهک وابسته به استکبار جهانی وارد آورده‌اند.

حمایت ویژه آمریکا از گروهک تروریستی پژاک
مشخصه اصلی گروهک تروریستی پژاک، رابطه با آمریکاست. رادیو فردا ارگان سازمان سیا، در برنامه‌ای صریحا گروهک تروریستی پژاک را مورد حمایت آمریکا دانست. علاوه بر حمایت‌های ویژه اطلاعاتی آمریکا از گروهک تروریستی پژاک، تسلیحات این گروهک تروریستی نیز مستقیم و غیرمستقیم از جانب واشنگتن تامین می‌شود.

فرش قرمز واشنگتن برای یک تروریست شناسنامه‌دار
سرکرده سابق گروهک تروریستی پژاک با نام «عبدالرحمن حاج‌احمدی» که ساکن کلن آلمان است؛ آزادانه به آمریکا تردد دارد و در آنجا با مقامات عالی‌رتبه وزارت خارجه این کشور مذاکره می‌کند تا جایی که علی رغم کارنامه سیاه پژاک علیه نیروهای نظامی و مردم مرز نشین ایران، آمریکایی‌ها حاضر به ثبت گروهک پژاک در لیست گروه‌های تروریستی نشده‌اند.

اعضای این گروهک تروریستی در یکی از جنایات خود، روز جمعه – ۲۹ تیر سال ۱۳۹۷- به پاسگاه مرکزی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه در روستای دری واقع در منطقه مریوان استان کردستان، حمله کردند که در نتیجه این حمله تروریستی، یک زاغه مهمات در حوالی پاسگاه مزبور منفجر شد و تعداد ۱۱ تن از رزمندگان اسلام به شهادت رسیدند.البته در این حادثه، تعدادی از اشرار وابسته به گروهک تروریستی پژاک به هلاکت رسیدند و تعداد دیگری از آن‌ها نیز زخمی و متواری شدند.بعد از حادثه تروریستی جمعه شب در مریوان، قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای با اشاره به اشراف اطلاعاتی و آمادگی‌های رزمندگان این قرارگاه و سایر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور برای مقابله با توطئه‌های دشمنان تاکید شد که «گروهک‌های تروریستی و ضد انقلاب و حامیان آنان که فاقد هرگونه پایگاهی نزد ملت ایران به ویژه مردم فهیم و انقلابی کردستان هستند، در انتظار انتقام سخت و مهلک رزمندگان شجاع و فداکار اسلام نسبت به این جنایت باشند».اما اقدام تروریستی جمعه شب اشرار وابسته به گروهک پژاک که اسناد ارتباط آن‌ها با آمریکا و رژیم صهیونیستی موجود است، نخستین جنایت آفرینی آن‌ها علیه مردم ایران و حافظان امنیت این مردم نبود.در ادامه به برخی از جنایت‌های عناصر گروهک تروریستی پژاک در سال‌های اخیر در مناطق غربی کشور اشاره می‌کنیم.

شلیک به کارشناسان سازمان آب
تروریست‌های گروهک پژاک، ۱۳ آذر ۹۶، در منطقه بورالان شهرستان ماکو استان آذربایجان غربی، به سمت مرزبانان و کارشناسان سازمان آب این منطقه شلیک کردند و در نتیجه این اقدام تروریستی آنها، یکی از مرزبانان غیور کشورمان به نام «توحید ملک‌زاده» به شهادت رسید.

شهادت ۸ تن از مرزبانان غیور کشور در چالدران
آبان ۹۶، مرزبانان غیور کشورمان در منطقه چالدران آذربایجان غربی سد راه اقدام تروریستی و تخریبی عناصر وابسته به گروهک تروریستی پژاک شدند و در درگیری با این اشرار، ۸ تن از مرزبانان غیور میهن‌مان به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

شهادت دو تن از مرزبانان کشور در ارومیه
حدود ساعت ۶ عصر ۶ خرداد ۱۳۹۶ عوامل اکیپ گروهان مرزی ضیایی، هنگ مرزی ارومیه در حال تردد در نوار مرزی به جهت تعویض نیروها بودند که در مسیر با عناصر گروهک تروریستی پژاک که قصد اقدام تروریستی علیه مردم منطقه را داشتند درگیر شدند. در این درگیری فرمانده گروهان مرزی ضیایی، با نام «سرگرد محمدرضافیروزی» و «استواردوم محمدرضافرحی» به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

شهادت ۱۳ نفر از تکاوران یگان ویژه صابرین
شهریور سال ۹۰، در راستای تامین امنیت مردم ساکن نواحی مرزی غرب کشور، ۱۳ نفر از تکاوران یگان ویژه صابرین نیروی زمینی سپاه در جریان درگیری با تروریست‌های پژاک در ارتفاعات شمال‌غرب کشور و در قله جاسوسان به شهادت رسیدند.

حمله به دادستان خوی
اشرار وابسته به گروهک تروریستی پژاک، روز سه شنبه ۲۸دی۱۳۸۸، ولی حاجی‌قلیزاده دادستان شهر خوی آذربایجان غربی را در شب هنگام که از محل کار خود باز می‌گشت، حین پیاده شدن از خودرو در مقابل درب منزل، مورد اصابت دو گلوله قرار دادند و این مقام قضایی به فیض شهادت نائل شد.پرتاب

نارنجک به آسایشگاه سربازان وظیفه
شامگاه جمعه چهارم اردیبهشت سال ۸۸، عناصر گروهک تروریستی پژاک با پرتاب کردن دو نارنجک دستی به آسایشگاه سربازان پاسگاه پلیس‌راه روانسرـ جوانرود در استان کرمانشاه، باعث شهادت ۱۰ تن از سربازان نیروی انتظامی شدند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین