۴ تیر ۱۴۰۳
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • نشست مشترک گروهکهای تروریست کومله و دمکرات به جنجال کشیده شد

نشست مشترک گروهکهای تروریست کومله و دمکرات به جنجال کشیده شد

  • ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲
  • ۲۱۵ بازدید
  • ۰

حزب دمکرات بر خلاف نظر کومله، معتقد بود که کردهای ترکیه در دام دولت ترکیه افتاده اند و همچنان می بایستی به فعالیت مسلحانه علیه دولت ترکیه ادامه می دادند. این اختلاف نظر سبب شد سرکردگان دو طرف مواضع تندی علیه احزاب یکدیگر بگیرند و جلسه به تنش و تشنج کشیده شود و پس از وقفه ای نیم ساعته جلسه دوباره و به اصرار اعضای دیگر دو حزب، ادامه پیدا کرد.

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی :هیئتی از گروهک تروریستی و تجزیه طلب کومله، به سرپرستی عبدالله مهتدی، سه شنبه هفته پیش، از مقر کمیته مرکزی حزب منحله دمکرات کردستان ایران جناح خالد عزیزی دیدن کرده و نشست مشترکی را با هم برگزار کردند.

یکی از اعضای کمیته مرکزی گروهک کومله مهتدی، در خصوص این جلسه و اتفاقات نشست دو جانبه گروهک تروریستی کومله مهتدی و حزب دمکرات کردستان ایران جویا شد.

این جلسه ساعت ۱۴:۳۰ به وقت اربیل کردستان عراق، در مقر حزب دمکرات کردستان ایران برگزار شد. در این دیدار که نزدیک به ۳ ساعت به طول انجامید، موارد و مسائل مهم سیاسی مرتبط به کردستان ایران و همچنین چند مسئله مهم روز، به بحث و تبادل نظر دو طرف گذاشته شد.

در این نشست بار دیگر، مسئله آشتی در کردستان ترکیه به بحث گذاشته شد و آخرین رویدادهای مرتبط به این مسئله بررسی و ارزیابی شدند. با این حال کومله مهتدی اعتقاد داشت که پروسه آشتی در کردستان و در میان کردها بطور عام خودش رویدادی مهم است و به نفع مبارزه مردم کرد در کردستان ترکیه و بطور عام مردم کرد است.

حزب دمکرات بر خلاف نظر کومله، معتقد بود که کردهای ترکیه در دام دولت ترکیه افتاده اند و همچنان می بایستی به فعالیت مسلحانه علیه دولت ترکیه ادامه می دادند. این اختلاف نظر سبب شد سرکردگان دو طرف مواضع تندی علیه احزاب یکدیگر بگیرند و جلسه به تنش و تشنج کشیده شود و پس از وقفه ای نیم ساعته جلسه دوباره و به اصرار اعضای دیگر دو حزب، ادامه پیدا کرد.

جلسه آرام شده بود که با اظهار نظر عبدالله مهتدی سرکرده کومله که گفت: «پرنسیب پشتیبانی و حمایت از مبارزات مناطق دیگر کردستان، با دخالت در امور داخلی آنها، شرط مهم ارتباط گذاری و ارتباط داشتن در میان جنبش کرد است.»، دوباره تنش در بین دو طرف بر فضای نشست دوجانبه سایه افکند و در این حین ابوبکر مدرسی عضو ارشد کمیته مرکزی کومله مهتدی، شروع به فحاشی به خالد انوشه عضو کمیته مرکزی حزب دمکرات کردستان کرد. این کار به زدوخرد میان دو طرف انجامید.

حزب دمکرات اعتقاد داشت که نباید در امور داخلی مناطق دیگر کردستان دخالت کرد اما کومله چنین نظری نداشت که این مسئله یکی دیگر از موارد مورد اختلاف دو طرف بود. خالد عزیزی در بخشی از سخنانش در ادامه گفت:
در خصوص پیشبرد بیشتر جنبش کرد در کردستان ایران و اهمیت واکنش های مشترک احزاب کردی با یکدیگر و حتی تشکیل یک ائتلاف گسترده، این مسائل، هنوز هم باید از نقاط مهم جنبش مان باشد.

در این نشست در خصوص انتخابات ریاست جمهوری در ایران نیز مسائلی مطرح شد.

در خصوص مسائل مرتبط به انتخابات دو ماه آینده ایران، هر دو طرف به اتفاق نظر مدعی شدند که این انتخابات و حتی انتخابات های قبلی جمهوری اسلامی، غیر دمکراتیک است و خواسته برگزاری انتخاباتی آزاد در جمهوری اسلامی، با باقی ماندن این رژیم بر سر حکومت محقق نخواهد گردید. این دو گروهک تروریستی ضمن دفاع از واژه”انتخابات آزاد” اعلام کردند که انتخابات آزاد خوب و مفید است اما زمانی خوب است که رژیم حاکم بر ایران در قدرت باقی نماند.

عبدالله مهتدی گفت:حلقه خودی ها در این انتخابات از قبل بیشتر تنگ تر و محدودتر می شوند و این به ضرر ماست (معلوم است که منظور مهتدی از حلقه خودی ها کدام جناح از جناح های داخلی کشور است)! همچنین گروهک کومله مهتدی و حزب دمکرات کردستان شاخه خالد عزیزی در خصوص تحریم انتخابات و اینکه آیا مردم را به تحریم انتخابات دعوت خواهند کرد یا نه؟

بحث ها و تمامی این دیدار،در فضایی غیر دوستانه و در همان حال نیز همراه با وتوهین و فحاشی دو طرف با یکدیگر برگزار شد و در پایان نیز هیئت کومله حتی حاضر نشدند نهار را در مقر حزب دمکرات کردستان بخورند و با ناراحتی و خشم مقر حزب دمکرات کردستان را بدون بدرقه رسمی از سوی میزبان ترک کردند.

هیئت کومله مهتدی با سرپرستی عبدالله مهتدی سرکرده کومله و با همراهی:
ابوبکر مدرسی، نجم الدین گلپرور، رسول علیدوست، صالح شریفی و انور محمدی، از مقر کمیته مرکزی حزب دمکرات کردستان در این نشست مشترک حضور داشتند و از سوی هیئت حزب منحله و تجزیه طلب دمکرات کردستان به سرپرستی خالد عزیزی سرکرده حزب دمکرات کردستان و با همراهی:
مصطفی مولودی جانشین رهبری حزب، خالد انوشه عضو کمیته مرکزی، کریم مهدوی عضو کمیته مرکزی و مسئول ارتباطات سلیمانیه، سیامک قوی پنجه و اسماعیل شرفی، عضو جانشین کمیته مرکزی، منصور موروتی مشاور کمیته مرکزی، حلیمه رسولی مسئول اتحادیه زنان و فتاح ایلخانی زاده کادر سابق حزب دمکرات، مورد استقبال قرار گرفتند.

.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *