۵ بهمن ۱۳۹۹
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • منبع عراقی: حکم اعدام سه هزار داعشی در عراق اجرایی نشده است

منبع عراقی: حکم اعدام سه هزار داعشی در عراق اجرایی نشده است

  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
  • ۳۶ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان،یک منبع امنیتی عراق شامگاه دوشنبه (روز گذشته) خبر داد که زندان های این کشور تقریبا از عناصر گروه تروریستی داعش که طی سالهای گذشته بازداشت شدند، پر شده است.

این منبع به شبکه خبری «روسیا الیوم» گفت که بیش از سه هزار نفر از عناصر داعش از ماهها پیش، محکوم به اعدام شده‌اند، ولی مجازات آنان انجام نشده است.

وی تأکید کرد، برخی از عناصر داعش که محاکمه شده‌اند، «نیروهای دموکراتیک سوریه» یک سال پیش، آنان را به نیروهای عراقی تحویل دادند.

چندی پیش، «حاکم الزاملی» رئیس پیشین کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق خواستار اعدام عناصر وابسته به داعش شده بود.

در همین ارتباط، «حسن سالم» نماینده فراکسیون «الصادقون» در پارلمان عراق اواسط اردیبهشت از «برهم صالح» رئیس جمهور عراق خواست تا حکم اعدام عناصر داعش را امضا کند.

وی از صالح خواست تا به حرمت خون‌های ریخته شده در (مکیشیفه و تل الذهب)، اجرای احکام اعدام شش هزار تروریست را که حکم نهایی و قطعی آنها از سوی دستگاه قضایی کشور صادر شده، امضا کند.

این نماینده عراقی خبر داد: «آنها (عناصر داعش) در حال استفاده از بهترین خدمات هتلینگ ارائه شده در زندانها هستند و از بودجه کشور سالانه صدها میلیون دلار صرف [نگهداری] آنها می‌شود در حالی که این مبالغ باید صرف ملت و خانواده‌های شهدا شود. ما نمی‌خواهیم بیش از این، این امر طول بکشد و وعده داده شود».

پیشتر «محمد اللکاش» نماینده سابق پارلمان عراق درباره زمزمه برخی شخصیت‌های سیاسی از جمله رئیس‌جمهور این کشور درباره ضرورت آزادی زندانیان به بهانه شیوع ویروس کرونا هشدار داده بود.

این نماینده سابق پارلمان عراق در ادامه برهم صالح را خطاب قرار داد و از او پرسید که آیا نمی‌توانستید پیش از اینکه از نخست وزیر بخواهید که برخی از زندانیان [تروریست] را مشمول عفو کند، حکم‌های اعدام برخی از آنها را امضا کنید؟

وی افزود: هزاران مجرم محکوم به اعدام به دلیل داشتن پرونده‌های تروریستی در زندان به سر می‌برند و حکم آنها نهایی و قطعی شده است اما مدتهاست که این احکام امضا نشده‌ است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *