۲۷ دی ۱۳۹۹
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • منبع امنیتی عراق: خانواده‌های داعشی همچنان در حال ورود به الانبار هستند

منبع امنیتی عراق: خانواده‌های داعشی همچنان در حال ورود به الانبار هستند

  • ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۳۷ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان، یک منبع آگاه امنیتی در پلیس الانبار عراق، اعلام کرد که شماری از خانواده‌های تروریست‌های داعش در منطقه «البوکمال» سوریه همچنان در حال انتقال و ورود به مناطق غربی این استان هستند.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: شماری از خانواده‌های تروریست‌های داعش موفق شدند از طریق قاچاق‌چی‌ها از پایگاه «الهول» به منطقه البوکمال سوریه وارد شوند و از آنجا به شهرستان «القائم» در غرب استان الانبار انتقال یابند.

این منبع افزود: خانواده‌هایی که پیشتر وارد منطقه «سعده» در شهرستان القائم شده بودند، مورد حملات مسلحانه با نارنجک‌های دست‌ساز سوری و انفجاری قرار گرفته‌اند زیرا ساکنان این مناطق مانع بازگشت خانواده‌های تروریست‌ها به مناطق آزادشده از دست داعش می‌شوند.

وی تصریح کرد: بر اساس اطلاعات اولیه، کسانی که وارد مناطق آزادشده شده‌اند، تحت پیگرد قضایی قرار دارند و نیروهای امنیتی در حال تعقیب آنها برای دستگیری هستند.

 تروریست‌های داعش در ژوئن ۲۰۱۴ کل استان‌های نینوی، صلاح الدین و الانبار در عراق و بخش‌هایی از استان‌های دیالی و کرکوک را تصرف کرده بود اما به مدد نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی در عراق در نوامبر ۲۰۱۷ پایان حاکمیت داعش بر عراق و سوریه اعلام شد، اگرچه هنوز هسته‌های خفته داعش در استان‌های مذکور عراق و برخی مناطق شرق سوریه فعالیت دارند.

پیشتر «علی الحسینی» از مقامات ارشد الحشد الشعبی درباره سرنوشت خانواده‌های داعش در استان‌های کرکوک و صلاح الدین گفته بود: هر خانواده‌ای که تمایل به بازگشت به زادگاه و مناطق قبلی سکونت خود را دارد باید از فرزندان داعشی خود اعلام برائت کند و همه اطلاعات مربوط به آنها را در اختیار نیروهای امنیتی قرار دهد.

این مقام الحشد الشعبی گفت: بازگشت خانواده‌هایی که هنوز افکار و عقاید داعشی دارند و آن را گسترش می‌دهند، معقول نیست. نیروهای امنیتی کودکان، زنان و سالخوردگان را مقصر اقدامات تروریستی نزدیکانشان نمی‌دانند، اما در موضوع بازگشت آنها قانون است که تصمیم می گیرد و اینکه جامعه عراق تا چه اندازه حاضر به پذیرش آنهاست.

با این وجود، گزارش‌هایی در دست است که نشان می‌دهد چند ماه پیش،  نظامیان تروریست آمریکایی  بیش از ۶۰۰ زن و کودک داعش را از اردوگاه الهول به عراق منتقل کرده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین