۱۲ اسفند ۱۳۹۹
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • مرگ ۱۲ نفر در اردوگاه تحت کنترل پ.ک.ک در سوریه

مرگ ۱۲ نفر در اردوگاه تحت کنترل پ.ک.ک در سوریه

  • ۴ بهمن ۱۳۹۹
  • ۶۹ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان، ینس لارک،‌ سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) در نشست رسانه‌ای که در مقر این سازمان در ژنو برگزار شد، اعلام کرد که از ۱ تا ۱۶ ژانویه جاری ۱۲ نفر در اردوگاه هول تحت کنترل گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک در شمال شرقی سوریه کشته شده‌اند.

وی ضمن اشاره به آنکه ۶۲ هزار نفر هنوز در این اردوگاه به سر می‌برند، گفت: هول بزرگترین اردوگاه پناهجویان و آوارگان در سوریه است. بیش از ۸۰ درصد از ساکنان آن از جمله زنان و کودکانی که گریخته و به این اردوگاه پناه آورده‌اند، نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند.

لارک در ادامه افزود: سازمان ملل گزارشی مبنی بر کشته شدن ۱۲ سوری و عراقی از اول تا شانزدهم ژانویه در اردوگاه هول دریافت کرده است. یکی از این قربانیان یک زن عراقی بوده و یک نفر دیگر در حملات خشونت بار به شدت آسیب دیده است.

وی با تاکید بر آنکه این قتل‌ها در اردوگاه تهدیدی بزرگ برای سازمان ملل متحد برای رساندن «کمک‌های مهم بشردوستانه» به ساکنان اردوگاه به شمار می‌رود و اشاره‌ای به اینکه این حملات از سوی چه کسانی صورت گرفته است، نکرد.

لارک در پاسخ به سوال خبرنگار آناتولی مبنی بر اینکه “سال‌هاست که بسیاری از آژانس‌های سازمان ملل درمورد نقض حقوق بشر و اوضاع بشردوستانه در اردوگاه هول گزارش می‌دهند، اما بهبودی حاصل نشده است. چه کسی این اردوگاه را کنترل می کند؟”، گفت: اردوگاه تحت کنترل یگان‌های کُرد است.

وی در جواب این سوال که ‘ آیا منظورتان از کُردها ی.پ.گ/پ.ک.ک است؟ می‌شود درباره عبارتی که استفاده کرده‌اید توضیح دهید؟’، گفت: ما از مقاماتی که امنیت اردوگاه را کنترل می کنند می‌خواهیم ابتدا از امنیت ساکنان اردوگاه و کارکنان سازمان‌های بشردوستانه‌ای که در آنجا کار میکنند اطمینان حاصل کنند.

گفتنی است اردوگاه‌ هول در آوریل ۲۰۱۷ توسط گروه ی.پ.گ/ پ.ک.ک تاسیس شده است. در این اردوگاه علاوه بر غیرنظامیان برخی از عناصر گروه ترویستی داعش که تسلیم شده بودند، به سر می‌بردند.

سرویس‌های بهداشتی و حمام‌های غیر استاندارد فاقد شرایط لازم، چادرهای پاره، غذاهای تاریخ مصرف گذشته، عدم تهیه دارو برای مبتلایان به بیماریهای مزمن و عدم مراقبت از بیماران از مشکلات اصلی این اردوگاه هستند.

بنا به داده‌های سازمان ملل متحد ظرفیت این اردوگاه ۱۰ هزار نفر بوده اما جمعیتی به اندازه ۷ الی ۸ برابر آن در آن‌جا زندگی می‌کنند.

بر این اساس، زنان و کودکان اکثریت جمعیت این اردوگاه را تشکیل می‌دهند. همچنین هزاران جنگجوی تروریستی از ۵۰ کشور مختلف در این اردوگاه به سر می‌برند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *