۳۰ دی ۱۳۹۹
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • فرمانده مرزبانی ایران:حامی کولبران هستیم،اما این حمایت مشروط است

فرمانده مرزبانی ایران:حامی کولبران هستیم،اما این حمایت مشروط است

  • ۲۳ دی ۱۳۹۹
  • ۳۷ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان، سردار احمدعلی گودرزی بعد از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به افزایش قاچاق سوخت در کشور، عنوان کرد: به دلیل اختلاف قیمت سوخت شاهد افزایش قاچاق سوخت هستیم که در این راستا امسال ۱۳ میلیون لیتر کشفیات انواع سوخت داشتیم که این میزان کشفیات امسال رشد ۵ درصد دارد.

او با اشاره به اجرای طرح رعد در کشور با هدف مقابله با قاچاق عنوان کرد: این طرح از هفته گذشته آغاز و در این مدت ۱۴۸ خودرو حامل کالای قاچاق توقیف، ۹۵ دستگاه شناور حامل قاچاق کشف و در این راستا ۶۰۷ قاچاقچی کالا با ۵۲۲ پرونده قاچاق شناسایی شده است.

فرمانده مرزبانی کشور گفت: ۹۱ هزار و ۹۰۰ قلم لوازم برقی، ۸۲۱ هزار و ۶۵۸ لیتر سوخت قاچاق، ۷۸۰ دستگاه لوازم صوتی و تصویری تبلت و گوشی در قالب این طرح کشف شده است.

او کشف یک هزار و ۱۷۲ رأس دام قاچاق، یک میلیون ۱۳ هزار و ۶۸۰ هزار نخ انواع سیگار، ۱۰ دستگاه موتور خودرو و یک دستگاه خودرو سنگین قاچاق را از دیگر کشفیات در قالب این طرح اعلام کرد و اظهار داشت: ارزش ریالی کل مکشوفات در طرح رعد، ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

سهم ۷۶ درصدی آذربایجان غربی و کردستان در قاچاق احشام

گودرزی در خصوص قاچاق دام در کشور ادامه داد: امسال مرزبانی ۷۴ هزار رأس انواع دام سبک و سنگین را کشف کردند که آذربایجان غربی و استان کردستان سهم ۷۶ درصدی در قاچاق احشام داشتند که امسال کشفیات ۱۰ برابر شده است.

فرمانده مرزبانی کشور گفت: ۸۰ درصد دام‌هایی که در تلاش برای خروج هستند، کشف می‌شود و اجازه خروج دام به خارج کشور نمی‌دهیم و باید ارگان‌های دخیل در این زمینه باید به جد به موضوع ورود پیدا کنند.

گودرزی با بیان اینکه قاچاق دارو نیز به جد مورد پیگیری قرار می‌گیرد، تصریح کرد: امسال ۱۰ میلیون و۹۲ هزار و ۷۳۵ قلم دارو کشف شده که این رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۸۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

کشف ۱۱۸ تن مواد مخدر در سال جاری

او افزود: امسال همچنین شاهد رشد ۱۱ درصدی دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر در کشور بودیم که در این راستا ۱۱۸ تن انواع مواد مخدر کشف شده است که رشد ۵۸ درصدی داشت.

گودرزی با اشاره به اعتبارات مرزبانی، تصریح کرد: امسال بودجه پیشنهادی ما نسبت به سال گذشته، در زمینه هوشمند سازی مرزها و استفاده از تجهیزات الکترونیکی و پهبادی، ۷۰ درصد افزایش یافته است.

او با بیان اینکه آذربایجان غربی یکی از استان‌های استراتژیک و مورد توجه است گفت: در حال حاضر امنیت پایدار در مرزهای آذربایجان غربی و کشور برقرار است.

قاچاقچیانی از استان‌های عمقی کشور با نام کولبر مظلوم نمایی می کنند

مهر نوشت؛ گودرزی گفت: ما نیز طرفدار کولبرها هستیم و تلاش می‌کنیم امنیت آنها را برقرار می‌کنیم ولی این حمایت شروطی داشته و ضرورت دارد این افراد تحت کنترل مرزبانی از معابر رسمی، با کنترل خاصی اقدام به کوله بری کنند.

گودرزی ضمن اتمام حجت با افرادی که به صورت غیرمجاز در مرزها تردد می‌کنند، گفت: در وزارت کشور تصویب کرده ایم هر کس از منطقه قرمز در ساعات ممنوعه عبور کند مسئولیت جانی آن فرد با خودش است.

فرمانده مرزبانی کشور با بیان اینکه عده‌ای سودجو با استفاده از پاکی مردم مرزنشین اقدام به قاچاق کرده و تحت عنوان کولبر مظلوم نمایی می‌کنند، خاطرنشان کرد: امسال کسانی که در مرزهای کشور در اثر تیراندازی نیروهای نظامی کشورهای همسایه کشته شده اند هیچ کدام کولبر نبودند بلکه قاچاقچیان سودجو از استان‌های عمقی کشور بودند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *