۲۷ دی ۱۳۹۹
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • سریال« دخترم نرگس» همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و ادیان آذربایجان‌غربی را دنبال می‌کند

سریال« دخترم نرگس» همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و ادیان آذربایجان‌غربی را دنبال می‌کند

  • ۱۲ تیر ۱۳۹۹
  • ۶۱ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان، داود سلیمان‌پور، با اشاره به ساخت سریال« دخترم نرگس» اظهار داشت: این سریال در آذربایجان‌غربی تولید شده و بیشتر لوکیشن‌های آن در ارومیه و حومه و به سفارش سیمای استان‌ها بوده است.

وی تصریح کرد: پخش سریال دخترم نرگس از روز یکشنبه هشت تیر و از ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه از شبکه یک سیما آغاز شده است.

 تهیه کننده سریال دخترم‌نرگس گفت: همزمان نیز از شبکه استانی آذربایجان‌غربی و از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه و نیز شبکه تماشا پخش می‌شود اما پخش اصلی آن از شبکه یک سیما خواهد بود و بازپخش و تکرار آن نیز پیش‌بینی شده است.

«دخترم نرگس» در ۳۱ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به روی آنتن می‌رود

وی با اشاره به اینکه این سریال هر شب به روی آنتن می‌رود بیان کرد: سریال دخترم نرگس در ۲۷ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای پیش‌بینی شده اما چون در بعضی شب‌ها جمع‌بندی قسمت‌های هفته پخش می‌شود، در ۳۱ قسمت همراه با پخش پشت‌صحنه به روی آنتن می‌رود.

سلیمان‌پور با تاکید بر اینکه این سریال بزرگترین پروژه سینمایی و تلوزیونی شمال غرب کشور و منطقه از نظر تعداد لوکیشن، تعداد بازیگر، تعداد بازیگران ملی و جلوه‌های ویژه میدانی است افزود: در سریال دخترم نرگس، در چند مورد انفجار رخ می‌دهد و از نظر حضور عوامل پشت صحنه ملی، پروژه بسیار بزرگی به شمار می‌رود.

ساخت سریال دخترم نرگس ۱۶۵ روز به طول کشید

وی با اشاره به اینکه ساخت این پروژه ۱۶۵ روز و نزدیک پنج ماه به طول کشید اظهار داشت: سریال دخترم نرگس از ۱۴ اردیبهشت سال گذشته کلید خورد و فیلمبرداری آن در ۲۰ مهر به پایان رسید.

تهیه کننده سریال دخترم‌نرگس گفت: در این سریال ۱۰۰ لوکیشن اصلی و فرعی وجود داشته و بیش از ۳۵۰ نفر بازیگر اصلی و فرعی به ایفای نقش پرداختند که از ترکیب بازیگران ملی و استانی انتخاب شده بود.

تلاش برای استفاده از نیروهای بومی در سریال دخترم نرگس

وی با اشاره به اینکه تعدادی از عوامل پشت صحنه سریال دخترم نرگس از پایتخت به این سریال اضافه شده بودند افزود: متاسفانه در آذربایجان‌غربی در برخی رده‌های نیروهای حرفه‌ای وجود ندارد، اما تمامی تلاش‌ها بر این بوده که از نیروهای بومی استفاده شود.

سلیمان‌پور با اشاره به بازیگران ملی این سریال اظهار کرد: در سریال دخترم‌نرگس بازیگرانی همچون محمود پاک‌نیت، مهوش صبرکن، حسین سحرخیز، رحیم نوروزی، مریم خدارحمی، فریبا طالبی، آتش تقی‌پور و مهدی علیپور به عنوان بازیگران ملی حضور یافته و به غیر از آنها، چند بازیگر نیز در نقش‌های کوچک به ایفای نقش پرداختند.

بازیگران ۴ استان کشور در سریال دخترم نرگس بازی کردند

وی افزود: حتی به غیر از آذربایجان‌غربی، از استان‌های زنجان، کردستان و آذربایجان‌شرقی مانند هاشم چاوشی نیز به عنوان بازیگر در این سریال حضور یافت و از سوی دیگر، از بازیگران بومی فراوانی نیز استفاده شده بود که از جمله آنها می‌توان به جمال ذوالقدر، حرمینه بارسنجی، پدرام رحمانی و شراره مظلومی‌فرد اشاره کرد.

تهیه کننده سریال دخترم‌نرگس با اشاره به‌‌علت نامگذاری این سریال به نام «دخترم نرگس» اظهار داشت: این سریال در رابطه با دغدغه‌هایی است که به صورت اتفاقی در یک خانواده و برای «نرگس» اتفاق افتاده و توسط مریم خدارحمی بازی می‌شود.

انتخاب نام سریال« دخترم نرگس» به پیشهاد مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌غربی

وی با اشاره به اینکه نام‌های متعددی برای این سریال پیشنهاد شده بود گفت: در طرح اولیه، نامی دیگر انتخاب شده بود که در جلسات مختلف این نام مطرح شد و در نهایت با پیشنهاد«مجرد» مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی، نام« دخترم نرگس» برای این سریال پیشنهاد و مورد قبول قرار گرفت.

سلیمان‌پور با تقدیر از مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی تصریح کرد: همچنین«فتاح» معاون سیما و سایر عوامل صدا و سیما در شهر و استان به این سریال کمک کردند تا سریال دخترم نرگس با کیفیت مطلوبی ساخته و پخش شود.

سریال دخترم نرگس در یک فضای اجتماعی خانوادگی ساخته شده است

وی با اشاره به موضوع این سریال اظهار کرد: سریال دخترم نرگس در یک فضای اجتماعی خانوادگی ساخته شده است و در قسمت نخست نیز یک ژانر پلیسی وجود دارد و به خاطر مرزی بودن و ویژگی‌های استان آذربایجان غربی به این سمت کشیده شده است.

تهیه کننده سریال دخترم‌نرگس گفت: بحث همزیستی اقوام و ادیان در آذربایجان غربی، رونق تولید، موضوع اشتغال، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و دریاچه ارومیه در این سریال دیده شده که این داستان‌ها به موازات یکدیگر در سریال به پیش می‌روند.

موضوع همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و ادیان در دخترم‌نرگس پیش‌بینی شده است

سلیمان‌پور بیان کرد: اولویت این سریال به ترتیب بیشتر، پرداختن به موضوع همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و ادیان، رونق تولید و مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده است.

وی با اشاره به هزینه‌های تولید این سریال اظهار داشت: هزینه ساخت دخترم نرگس به صورت متمرکز از تهران تزریق شده اما هزینه‌های آن بسیار بیشتر از پروژه‌های مشابه ملی بوده است.

سلیمان‌پور با اشاره به اینکه این تصور وجود دارد که شاید در شهرستان‌های هزینه‌های تولید کمتر باشد تصریح کرد: بی‌شک بازیگران و عوامل بومی ایثار کرده و زحمت می‌کشند اما بازیگران ملی به صورت حرفه‌ای به این قضیه نگاه می‌کنند.

هزینه تولید سریال در شهرستان نسبت به تهران بیشتر است

وی با تاکید بر اینکه در شهرستان هزینه تولید نسبت به تهران بیشتر است افزود: در پایتخت، بازیگر در خانه خود استراحت و اسکان می‌یابد و یا با خودروی خود جا به جا می‌شود اما حمل و نقل از شهرستان به تهران از طریق هوایی بوده و برخی بازیگران نیز بین چهار تا پنج ماه در ارومیه اسکان یافته‌اند و همین خود هزینه‌ها را افزایش داده است.

عوامل سریال دخترم نرگس

تهیه کننده سریال دخترم‌نرگس با اشاره به اینکه نویسندگی و کارگردانی سریال دخترم نرگس بر عهده باقر پیران بوده است گفت: داود سلیمان‌پور و سیدحسن فرخی نیز به صورت مشترک تهیه‌کنندگی این سریال را بر عهده گرفته‌اند.

وی اظهار داشت: همچنین مدیر صدابرداری بر عهده محمدرضا مرتضایی، چهره‌پرداز مسعود رئیس‌الساداتی، مسئول لباس خانم بابک، مدیر روابط عمومی شراره مظلومی فرد و عکاس مهران طیب‌فر، گروه برنامه ریز محمد رحمانیان و مدیر فیلمبرداری سروش مرشدیان بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین