۲۷ خرداد ۱۴۰۰
  • خانه
  • >
  • گزارشگر
  • >
  • رسانه صهیونیستی: اسرائیل از pkk نفت ارزان خریده است

رسانه صهیونیستی: اسرائیل از pkk نفت ارزان خریده است

  • ۱۰ فروردین ۱۴۰۰
  • ۶۶ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان،گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که اسرائیل از میادین و چاه‌های نفت تحت کنترل عناصر پ.ک.ک واقع در شمال شرق سوریه نفت ارزان قیمت خریداری کرده است.

در این گزارش آمده است که نیروهای pkk با کمک حداقلی کمتر از هزار سرباز آمریکایی، یک چهارم خاک سوریه و تعدادی منطقه راهبردی را کنترل می کنند.

این گزارش می افزاید، نیروهای پ.ک.ک در شمال شرق سوریه توانسته اند منافع امنیتی رژیم صهیونیستی را به خوبی تأمین کنند.

این رسانه صهیونیستی اذعان کرده که اسرائیل از چاه های نفت واقع در این منطقه نفت ارزان خریداری می کند که قبلاً تحت کنترل دولت سوریه بود و اکنون به عنوان منبع درآمد توسط پ.ک.ک مورد بهره برداری قرار می گیرد.

نویسنده این گزارش مدعی است که رژیم صهیونیستی با آغاز بحران داخلی سوریه فرصت خوبی داشته که برای سرنگونی نظام سوریه اقدام کند؛ اما این فرصت را از دست داده است.

این در حالی است که کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی به همراه متحدان منطقه ای خود با آغاز بحران سوریه همه تلاش خود را کردند تا دولت سوریه ساقط کنند؛ اما موفق به انجام آن نشدند.

همچنین با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، تروریست های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است؛ اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش در سال‌های اخیر انجام داده است.

در دو سال گذشته آمریکا با اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر حضور خود را در مناطق نفت خیز سوریه بیشتر کرده، حضوری که منجر به سرقت بیشتر نفت مردم این کشور شده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه شاخه سوری پ.ک.ک شبه‌نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه‌نظامیان و عناصر تروریست آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند، و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین