۱ بهمن ۱۳۹۹

حال خوش دریاچه ارومیه

  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۳۷ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان،  آقای شهریاری روز جمعه ضمن بازدید از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه با حضور در جزایر اشک و کبودان ضمن قدردانی از تلاشهای محیط بانان از آخرین وضعیت این جزایر نیز آگاه شد.

وی در حاشیه این بازید با اشاره به اینکه دریاچه ارومیه روزهای امید بخشی را سپری می کند گفت: به لطف خدا و تلاشهای صورت گرفته در قالب پروژه احیای دریاچه ارومیه، حال این نگین آبی امروز خوب است.

آقای شهریاری افزود: حجم آب موجودی دریاچه ارومیه از ۵ میلیارد متر مکعب فراتر رفته و این ماحصل عنایت خداوند و تلاش متولیان امر در اجرای احیای دریاچه ارومیه است.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: تراز و سطح دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش دارد و در حال حاضر ۵٫۰۵ میلیارد متر مکعب حجم آب موجود دریاچه است.

وی افزود: شرایط امروز در مقایسه با سال شروع طرح نجات ملی دریاچه ارومیه حاکی از آن است که حجم آب ۳٫۲ میلیارد متر مکعب در حجم افزایش یافته است.

آقای شهریاری سرمایه گذاری برای احیای دریاچه ارومیه، حفاری تونل برای انتقال آب به دریاچه، کاهش مصرف آب سدها، ساماندهی رودخانه های منتهی به دریاچه و اجرای طرح های کشاورزی پایدار را از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید عنوان کرد .

وی گفت: دو طرح بزرگ سد اشنویه و سد کانی سیب و تونل انتقال آب زاب از جمله پروژه هایی است که امسال به بهره برداری می رسد و نقش مهمی در تثبیت و احیای کامل دریاچه ارومیه خواهند داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *