۲۷ دی ۱۳۹۹
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • اظهارات کم سابقه یک عضو پارلمان محلی علیه حکام اقلیم

اظهارات کم سابقه یک عضو پارلمان محلی علیه حکام اقلیم

  • ۷ تیر ۱۳۹۹
  • ۵۰ بازدید
  • ۰

به گزارش انجمن بی تاوان، «سوران عمر» عضو فراکسیون جماعت اسلامی در پارلمان محلی کردستان عراق اعلام کرده است که ۲۹ سال است با نام اقلیم و سیاست مستقل سازی اقتصاد، دزدانی پرورش یافته‌اند که اکنون زندگی اکراد عراقی را تهدید می کنند. آنهایی که در قالب هیئت‌های کُردی به بغداد می‌روند و در راستای حفظ تاج و تخت خود و تخصیص بودجه دست به هر کاری می زنند، نباید از سوی مردم پذیرفته شوند، لازم می‌دانیم که حقوق کارمندان کُرد از سوی دولت مرکزی عراق پرداخت شود و منابع درآمدی اقلیم نیز از سوی بغداد کنترل و مدیریت شود، این اطمینان وجود دارد که به اندازه مسئولان اقلیم از این درآمدها دزدی نخواهند کرد و چنین ظلمی نیز از سوی دولت مرکزی عراق علیه ملت ما وجود نخواهد داشت.

وی در ادامه اعلام کرده است که جنگ داخلی، ترور، شکنجه، زندان‌های مخفی، سرنوشت نامعلوم شمار زیادی از مردم، دزدی و غارت درآمدهای ملت، گرسنه سازی، کشتن معترضان، ثروتمند شدن عده‌ای از مسئولان، ظلم و ستم بیش از حد، فقر مطلق مردم، بیکاری، دو اداره‌ای در اقلیم کردستان، جداسازی اقلیم به شیوه نظامی، دو نیروی امنیتی، دو نیروی پیشمرگه، دو نهاد اطلاعاتی، دو طرز تفکر، شکست اقلیم در موضوعات اقتصادی از مهمترین نتایج حکومت کُردی در اقلیم کردستان است.

سوران عمر گفته است: با چنین تصویر ناخوشایندی از اقلیم، حاکمیت دزد و مافیا مشاهده می‌شود، آنهایی که اگر اقلیم کردستان نبود سرنوشت دیگری داشتند، پس از ۲۹ سال مردم درخواست پرداخت حقوق خود را دارند که بودجه‌ای برای آن موجود نیست، آیا زمان آن نرسیده است که با هدف برون رفت از این وضعیت اسفبار مافیایی، خود را نجات دهیم و به عُمر چنین حاکمیتی خاتمه دهیم؟

این عضو پارلمان کردستان عراق در ادامه گفته است: اگر با تظاهرات و اعتراض عمومی تغییری حاصل نمی‌شود در راستای فروپاشی اقلیمی فعالیت کنیم که به دوزخ اکراد عراقی تبدیل شده است، زمانیکه اقلیم سقوط کند جایی برای رئیس، نخست وزیر و پارلمان باقی نخواهد ماند، استانداری و شوراهای استانی باقی خواهند ماند و مردم درخواست می‌کنند که به مانند دیگر استان‌های عراق حقوق و امتیازات آنان داده شود.

سوران عمر گفته است: می‌گویند تشکیلات اقلیم حقی است که در قانون اساسی عراق آمده است، تمامی حقوق ما را محقق کنید اقلیم را از ما بگیرید تا از این به بعد ستمی به نام رئیس اقلیم و نخست وزیر و حاکمیت بی اراده آنها ادامه نداشته باشد، نفرت بر آنهایی که ۲۹ سال است در اقلیم کردستان به استعمار مردم مشغولند، زنده باد آنهایی که می‌توانند معیشت مردم را تامین کنند.

این چهره معترض اقلیم کردستان عراق همچنین گفته است که تشکیلات اقلیم به ضامن بقای حکام این منطقه تبدیل شده است، به زعم آنان این تشکیلات قابل فروپاشی نیست و آنها مادام العمر در قدرت خواهند ماند. آنهایی که بر اساس منش ملی گرایانه از اقلیم کردستان حرف می‌زنند لازم است مواردی از برکات این تشکیلات را برای مردم عادی تشریح کنند تا مردم پس از ۲۹ سال به دروغ‌های شما باور داشته باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *