اخبار

استاندار آذربایجان غربی: ویروس کرونا ۲۷۰۰ میلیارد تومان به اقتصاد استان خسارت زد

استاندار آذربایجان غربی ضمن درخواست از مردم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: ویروس کرونا بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به اقتصاد استان خسارت وارد کرد.

به گزارش انجمن بی تاوان، محمد مهدی شهریاری شامگاه چهارشنبه در سی و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا وی با اشاره به خسارت ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی ویروس کرونا به اقتصاد استان اظهار داشت: این حجم از خسارت به حوزه‌های خدمات، کشاورزی، گردشگری و صنعت وارد شده است.

وی ضمن تقدیر از عملکرد همگان در مقابله با این ویروس خاطرنشان کرد: علی رغم مشکلات و تحریم‌های موجود به خوبی توانستیم با این ویروس منحوس روبه رو شده و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم این در حالی است که بسیاری از کشورهای اروپایی و غربی در مقابله با این بیماری بسیار نامطلوب عمل کرده‌اند.

شهریاری با اشاره به تجربه موفق ایران از نظر بهداشت جهانی که در نوع خود الگویی برای جهانیان است افزود: رسانه‌های خارجی در این میان بیکار نشسته بودند و با تبلیغات منفی به دنبال دلسردی مردم از مسئولان بودند.

وی در بخشی از این جلسه از زحمات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی، صدا و سیما و سایر رسانه‌ها، خیران، گروه‌های جهادی، بسیج، سازمان‌های مردم نهاد، ارتش، سربازان گمنام و دستگاه‌های اطلاعاتی، نیروی انتظامی و تولیدکنندگان محصولات بهداشتی قدردانی کرد.

شهریاری خاطرنشان کرد: متأسفانه هنوز بخشی از مردم کرونا را جدی نگرفته و بخشی نیز در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کوتاهی می‌کنند که می‌طلبد این افراد با جدیت بیشتری نسبت به قطع زنجیره انتقال اهتمام داشته باشند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن