۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

آمریکا پ.ک.ک را در شمال سوریه مسلح می‌کند

  • ۱۸ آذر ۱۴۰۱
  • ۳۶۹ بازدید
  • ۰

روزنامه ینی شفق ترکیه نوشت: آمریکا به حمایت از گروه تروریستی پ‌ک‌ک با ازسرگیری گشت‌زنی‌های مشترک در شمال سوریه و مسلح ساختن آن‌ها در مناطقی که نیروهای ترکیه قرار است عملیات نظامی زمینی انجام دهند،ادامه می‌دهد.

به گزارش انجمن بی تاوان، منابع امنیتی در ۲۰ نوامبر اعلام کردند، آنکارا یک عملیات هوایی علیه پایگاه‌های شبه نظامیان پ ک ک و شاخه مسلح آن، یگان‌های مدافع خلق، در شمال سوریه و عراق انجام داد. رئیس جمهور ترکیه این عملیات را موفقیت آمیز خواند و احتمال انجام عملیات زمینی به زودی را مطرح کرد.

به نوشته ینی شفق، آمریکا با اعلام از سرگیری گشت‌زنی با پ‌ک‌ک، پیام «ما با شما هستیم» را نیز به این سازمان ارسال می‌کند.

نماینده آمریکا در شمال شرق سوریه گفته است که واشنگتن با اقدام نظامی ترکیه مخالف است. این روزنامه گزارش داد که پ‌ک‌ک موشک‌های ضد تانک آمریکایی تاو را در روستاهای نزدیک شهر الباب تحت کنترل مخالفان سوریه مستقر کرده است. این سازمان همچنین حداقل ۱۰۰ جنگنده را به شهر عین عیسی سوریه که از جمله اهداف احتمالی ترکیه است و حدود ۳۰ جنگجو را در روستاهای نزدیک شهر مرزی کوبانی اعزام کرده است.

در این گزارش آمده است که علاوه بر این، پ‌ک‌ک موشک‌اندازهایی را به روستای هزوان فرستاده است. گی یر پدرسن، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه گفته است که سازمان ملل نگران است در صورت عدم تلاش‌های معنادار برای حل مناقشه، اوضاع در سوریه تشدید شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *