۲۶ خرداد ۱۴۰۳
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • ۱۵ جوان کرد ازسوی گروه وابسته به ارتش آزاد سوری ربوده‌شدند

۱۵ جوان کرد ازسوی گروه وابسته به ارتش آزاد سوری ربوده‌شدند

  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲
  • ۳۱۰ بازدید
  • ۰

درگیری بین شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک و نیروهای وابسته به ارتش آزاد سوریه شدت گرفته است.

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی :   فرات نیوز (ارگان رسانه ای پ.ک.ک) حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه (PYD) از این موضوع خبر داده که یک گروه مسلح به نام «گردان فاروق جندالاسلام» وابسته به ارتش آزاد سوریه، در مرز ترکیه بر سر راه خودروهای عمومی کمین کرده و ۱۵ تن از سرنشینان یک خودرو مینی بوس را که همگی از جوانان کُرد اهل عفرین بوده اند را ربوده و آنان را به مکان نامعلومی منتقل کرده اند.
در همین حال شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک موسوم به واحدهای دفاع از خلق (YPG) اعلام کرد که ۲ تن از جوانان کُرد این گروه مسلح به نام های دمهات نرگز و هاوار زاگرس در درگیری با مخالفین سوری در تل تمر کشته شده اند. عگید عصمت و محمد شاهین نیز نام ۲ عضو دیگر شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک است که در درگیری های غروب دیروز کشته شده و امروز اجساد آنها در عفرین به خاک سپرده شد. هوگر قهرمان نیز از دیگر اعضای مسلح حزب اتحاد دموکراتیک بود که در شهر عامود کشته شده و در زادگاه خود دیرک به خاک سپرده شد. همچنین حاجی احمد؛ از فرماندهان این گروه مسلح کُرد که بر اثر بیماری در یکی از بیمارستان های دمشق بستری شده بود، دیشب جان خود را از دست داده و پیکر وی به کوبانی منتقل شد.
آلدار خلیل از مقامات شورای عالی کردهای سوریه در مراسم به خاک سپاری هوگر قهرمان  اعلام کرد که قرار نیست تنش ها و مشکلات احزاب سیاسی کُرد سوری در اربیل و توسط مسعود بارزانی حل شود.
شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک در سپیده دم امروز در چهارچوب یک عملیات انتقام جویانه در جنوب عفرین، ۵ تن از اعضای یک گروه مسلح به نام ابو خلدون را کشته و ۹ تن از آنان را به اسارت گرفته و چند خودرو و ساختمان متعلق به این گروه را به آتش کشید. این گروه اعلام کرده که تلاش می کند از این به بعد نیز، در مدت زمان کمتر از ۲۴ ساعت انتقام همه کشته شدگان خود را بگیرد.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین