۱۸ مرداد ۱۴۰۱

«پ.ک.ک» باید از عراق خارج شود

  • ۱۸ مهر ۱۳۹۵
  • ۶۰۹ بازدید
  • ۰

معاون رئیس کمیته امنیتی پارلمان منطقه کردستان عراق نسبت به مشارکت عناصر حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در عملیات آزادسازی شهر موصل هشدار داد. انجمن بی تاوان آذربایجان غربی شبکه خبری «سومریه نیوز» عراق، «ناظم هرکی» با اعلام این خبر، گفت که مشارکت عناصر مسلح پ.ک.ک در آزادسازی شهر موصل از دست داعش باعث ورود ترکیه به این شهر و تشدید درگیری‌ها خواهد شد.
وی افزود: «نیروهای حزب کارگران کردستان نیرویی غیر عراقی و غیر رسمی است». این نماینده پارلمان منطقه کردستان عراق با انتقاد از اقدامات غیر قانونی‌ای که این گروه در حق اهالی مناطق «سنجار» و کرکوک» انجام داده، اشاره کرد و اظهار داشت که عناصر پ.ک.ک باید از از مناطق مذکور عقب نشینی کند؛ چرا که این خواست مردم است.
پ.ک.ک که در لیست سیاه تروریستی ترکیه قرار دارد، بهمن ماه سال گذشته از آمادگی خود برای مشارکت در عملیات پس گیری شهر موصل خبر داده بود. این در حالی است که فرمانده نیروهای بسیج مردمی عراق جمعه (دیروز) گفته بود که نیروهای پیشمرگه منطقه کردستان عراق در عملیات آزادسازی شهر موصل از دست داعش مشارکت بسیار محدودی خواهند داشت(جزئیات بیشتر).
مقامات منطقه کردستان عراق بارها در اظهاراتی تحریک آمیز گفته‌اند که نیروهای پیشمرگه از مناطقی که آزاد کرده، عقب‌نشینی نخواهند کرد. «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق در سفر اخیر خود به آمریکا با «باراک اوباما» رئیس جمهور این کشور دیدار کرد و اوباما تعهد داد که نیروهای کرد بعد از عملیات موصل به مناطق مشخص شده خود برگردند.
منبع: فارس

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.