۵ اسفند ۱۴۰۲
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • همکاری حشد الشعبی و پ ک ک بر علیه بارزانی

همکاری حشد الشعبی و پ ک ک بر علیه بارزانی

  • ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
  • ۶۴۸ بازدید
  • ۰

نیروهای مردمی عراق (حشدالشعبی ) به حمایت از پ ک ک برخاسته و به حکومت اقایم کردستان عراق هشدار داد.

به گزارش انجمن بی تاوان به نقل از روژی کورد ، نیروهای نظامی پ ک ک در فایلی تصویری اعلام کردند، که در اثر درگیری روز گذشته با نیروهای پیشمـرگ کُرد، ٩ تن از افراد مسلح پ.ک.ک در این درگیری کشته شده‌اند.

نیروهای پ.ک.ک بدون انتشار هیچگونه تصویر و یا اسامی از جانباختگان، اعلام کرده‌اند که در این درگیری ٢٠ فرد مسلح وابسته به نیروهای پ.ک.ک به شدت زخمی شده‌اند.

شنگال سکونت‌گاه تاریخی کوردهای ایزدی به شمار می‌آید، که سال ۲۰۱۴ به دست داعش افتاد و نوامبر ۲۰۱۵ نیروهای پیشمرگ کورد این شهر را از داعش پس گرفتند و از آن هنگام نیروهای پ.ک.ک که در سوریه حضور داشتند، به شنگال منتقل شدند.

حضور نیروهای پ.ک.ک در شنگال و اطراف این شهر ایزدی کردنشین، بارها مورد مناقشه‌ی طرفهای پ.ک.ک و پ.د.ک قرار گرفته است.

پ ک ک و حزب دمکرات کردستان طرفین را به وابستگی به کشورهای ایران و ترکیه متهم می‌کنند، به طوریکه پ.ک.ک سفر چند روز گذشته رئیس اقلیم کردستان به ترکیه را عامل بروز تنش‌های روز گذشته اعلام می‌کند.

همزمان وبسایت “فرات‌نیوز” پ.ک.ک به نقل از تویتر رسمی گروه بسیج عراق موسوم به حشد شعبی اعلام کرده است، از نیروهای پ.ک.ک در مقابل پیشمرگان کرد حمایت خواهد کرد.

وبسایت رسمی گروه تروریستی پ ک ک همچنین نوشته است، که حشد شعبی اعلام کرده، که حزب دمکرات کردستان  عراق در مقابل :هجوم” به نیروهای پ.ک.ک تاوان گزافی را خواهد پرداخت.

پیشتر روزنامه‌ی گاردین بریتانیا گزارشی در رابطه با الحاق نیروهای پ.ک.ک مستقر در شنگال به نیروهای حشد شعبی منتشر کرده بود.

این گزارش که در ٢١ مهرماه ٩۵ توسط روزنامه‌ی گاردین منتشر شد، نوشته بود: ” دولت عراق به نیروهای پ ک ک ، حقوق پرداخت کرده و آن را به واحدهای حشد الشعبی پیوند داده است”.

به نوشته‌ی گاردین: “مسئولانی اطلاعاتی از عراق و غرب می‌گویند که فلاح فیاض مشاور امنیت ملی دولت عراق، با الحاق نیروهای پ.ک.ک به حشد شعبی موافقت کرده است”.

اما آنچه روشن است تاکنون نتیجه‌ی نشست‌های میان در طرف پ.ک.ک و پ.د.ک از اقلیم کوردستان به جایی نرسیده است، انتظار می‌رود در صورت حضور نیروهای حزب کارگران کوردستان در مناطق شنگال و عدم توافق طرفین کورد بر سر این مسأله، درگیری‌‌ها ادامه یابد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین