۱۸ مرداد ۱۴۰۱
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • نشست «پ‌ک‌ک» با صهیونیست‌ها در تل‌آویو و تجهیز با موشک‌های «استینگر» و «اسپایک»

نشست «پ‌ک‌ک» با صهیونیست‌ها در تل‌آویو و تجهیز با موشک‌های «استینگر» و «اسپایک»

  • ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • ۱۳۳ بازدید
  • ۰

رسانه ترکیه‌ای از تجهیز «پ‌ک‌ک» به موشک‌های آمریکایی «استینگر» و «اسپایک» ساخت رژیم صهیونیستی و برگزاری نشستی در تل‌آویو خبر داد.

  به گزارش انجمن بی تاوان ،یک رسانه ترکیه‌ای از قصد آمریکا و رژیم صهیونیستی در تجهیز اعضای «پ‌ک‌ک» (حزب کارگران کردستان) به موشک‌های ضد هوایی «استینگر» و «اسپایک» خبر داد.

روزنامه «ینی شفق» سه‌شنبه به نقل از منابع محلی نوشت، آمریکا قصد دارد محموله‌ای از موشک‌های استینگر را به عناصر پ‌ک‌ک مستقر در سوریه ارسال کند و این اقدام با پشتیبانی رژیم صهیونیستی و در بحبوحه تشدید تنش بین واشنگتن و آنکارا در مورد خرید سامانه دفاع موشکی «اس-۴۰۰» ساخت روسیه صورت می‌گیرد.

گفته می‌شود این گروه قصد دارد موشک‌های ارسالی ساخت آمریکا را در مناطق «الرمیلان»، «الشدادی»، «جلبیه» و «العمر» مستقر کند.

به نوشته این روزنامه، به دنبال نشست سطح بالای عناصر ارشد پ‌ک‌ک با مقام‌های اسرائیلی در تل آویو، صهیونیست‌ها قول تجهیز پ.ک.ک را با موشک‌های ضد تانک قدرتمند «اسپایک» ساخت شرکت «رافائل» داده‌اند.

بنابر گزارش‌ها، این موشک ضد تانک قرار است در «دیرالزور» و «الرقه» استفاده شود. همچنین ۳۰ عضو عناصر پ‌ک‌ک آموزش‌های لازم برای استفاده از موشک‌های پیشرفته ضد هوایی را گذرانده‌اند.

به نوشته ینی شفق، ائتلاف پ‌ک‌ک و آمریکا به عنوان بخشی از «راهبرد مشترک ویژه » در هماهنگی نزدیک جهت استقرار موشک‌ها در سوریه هستند.

ارتش ترکیه نیز که به طور معمول به مواضع پ‌ک‌ک حمله می‌کند یکشنبه در بیانیه‌ای از حمله جنگنده‌های نیروهای هوایی خود علیه مواضع نیروهای پ‌ک‌ک در شمال عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «هابر» وزارت دفاع ترکیه در حساب توییتری خود نوشت این عملیات در منطقه «هفتنین» صورت گرفت و طی آن پناهگاه‌ها، ادوات نظامی و زاغه‌های مهمات نیروهای پ‌ک‌ک نابود شد.

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه خود به تعداد جنگنده‌های شرکت کننده و جزئیات بیشتر از این عملیات اشاره نکرده است.

پ‌ک‌ک که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا تروریستی شناخته می‌شود، بعد از شکستن توافق آتش‌بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی ترکیه را از سر گرفت. بر اساس آمار دولتی، تاکنون بیش از ۴۰ هزار نفر در جریان عملیات‌ پ‌ک‌ک جان خود را از دست داده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.