۵ اسفند ۱۴۰۲
  • خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • ناظم دباغ نماینده‌ دولت اقلیم کردستان در تهران: ایران بر حفظ یکپارچگی خاک عراق تاکید دارد

ناظم دباغ نماینده‌ دولت اقلیم کردستان در تهران: ایران بر حفظ یکپارچگی خاک عراق تاکید دارد

  • ۳ اسفند ۱۳۹۵
  • ۲۹۶ بازدید
  • ۰

نماینده‌ دولت اقلیم کردستان ضمن اشاره‌ به‌ اینکه‌ جمهوری اسلامی ایران همیشه‌ حامی و پشتیبان مردم عراق و اقلیم کردستان بوده‌ است اعلام کرد که‌ مسئولین ایرانی در اظهارات خود همیشه‌ بر حفظ یکپارچگی خاک عراق تأکید کرده‌اند.
به‌ گزارش انجمن بی تاوان ، ناظم دباغ با حضور در یکی از برنامه‌های شبکه‌ تلویزیونی روداو با موضوع مسئله‌ استقلال اقلیم کردستان به‌ سؤالات در خصوص سیاست و موضع جمهوری اسلامی ایران دراین‌باره‌ پاسخ گفت.
دباغ گفت: هرگاه‌ درباره‌ استقلال اقلیم کردستان سخن به‌ میان می‌آید مسئولین عالی‌رتبه‌ ایرانی از وزیر خارجه‌ گرفته‌ تا مشاور رهبری بر حفظ یکپارچگی خاک عراق تأکید می‌کنند، به‌ عقیده‌ من جمهوری اسلامی ایران این مسئله‌ را با روابط اقلیم کردستان و بغداد مرتبط می‌داند.
نماینده‌ دولت اقلیم کردستان درباره‌ اظهارات مقامات حزب اتحاد اسلامی مبنی بر اینکه‌ در سفر اخیر به‌ تهران، مقامات سیاسی ایران به‌ آن‌ها اعلام کرده‌اند که‌ اگر استقلال اقلیم کردستان به‌ تهدیدی برای این کشور تبدیل نشود، این مسئله‌ را تفهم می‌کنند، گفت: من در این دیدارها حضور نداشتم، تا درباره‌ صحت‌وسقم این اظهارات چیزی بگویم. اما می‌توانم این را بگویم که‌ جمهوری اسلامی ایران تاکنون امر واقع در اقلیم کردستان را رد نکرده‌ است.
دباغ خاطرنشان ساخت که‌ مسئولین ایرانی همیشه‌ و در چارچوب قانون اساسی عراق تأکید کرده‌اند که‌ در حمایت از اقلیم کردستان و عراق پیشگام هستند.
نماینده‌ دولت اقلیم کردستان در تهران درباره‌ روابط ایران با اقلیم گفت: تاکنون در چارچوب روابط با ایران همیشه‌ این اطمینان خاطر داده‌شده‌ است که‌ امنیت و ثبات اقلیم کردستان و ایران ارتباطی ناگسستنی با هم دارند و هر ناامنی‌ای در اقلیم کردستان بر ایران تأثیرگذار خواهد بود و بالعکس، به‌ همین دلیل هم از سوی اقلیم کردستان نیز این اطمینان خاطر به‌طرف ایرانی داده‌شده‌ است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین