فرهنگستان

عضوء تسلیمی پ ک ک :تفکرات “اوجالان” و سیاست های “پ ک ک” کردستیز است

به گزارش سرویس بین المل انجمن بی تاوان : آیدین اوز گلیک با کد سازمانی تورهلدان در سال ۲۰۰۸ تحت تبلیغات رسانه های سازمان پ ک ک قرار گرفته و به عضویت تروریست ها در آمد. آیدین دانشجوی رشته اقتصاد در دانشگاه دیاربکر بوده و بیشتر بمنظور ادامه تحصیل در اروپا به عضویت گروه در آمد.

آیدین اوزکلیگ عضوء فریب خورده پ ک ک و پژاک طی مصاحبه با با خبرنگار ما ماهیت واقعی و پشت پرده سازمان تروریستی پ ک ک را افشاء نموده که قسمت های از مصاحبه را منتشر می نمایم.

 

بخش اول

خبرنگار:چه عواملی باعث شد تا از سازمان پ ک ک جدا و تسلیم جمهوری اسلامی ایران شوی؟

آیدین اوزکلیگ : از تناقضات مشهود و ملموس در پ ک ک بسیار رنج می کشیدم ،سازمان در کلاس های ایدئوژیک و رسانه ها مدعی بود مخالف سیستم مدرن کاپیتالیزم و سرمایه داری است ولی در عمل و اجرا پ ک ک تحت سلطه امریکا و اسرائیل بوده و در راستای سیاست ابرقدرت های جهانی حرکت می کند و بمنظور تامین منافع مالی خود ابزاری در دست نظام سرمایه داری است.
همچنین پ ک ک مدعی احقاق حقوق کردها در خاورمیانه است پ ک ک را نماینده قانونی و مشروع کردها معرفی می نمایند و سایر احزاب و گروه های کُردی را بی اراده و وابسته به حکومت ها قلمداد می کند ،توهین و اهانت پ ک ک به سایر رهبران کُردی نظیر مسعود بارزانی مرا بیشتر عذاب می داد بنابراین بدنبال فرصتی بود تا از پ ک ک جدا شوم.

 

خبرنگار:تفکرات و ایدئولوژی پ ک ک نسبت به خانواده را چگونه ارزیابی می نماید؟

آیدین اوزگلیک:” کُرد قدیم نادان است ” این عبارتی است که پ ک ک با آن بنیان و جایگاه خانواده را تخریب و خانواده را مهد برده داری معرفی می کند. پ ک ک خانواده ها را وابسته به حکومت معرفی و از پدر خانواده بعنوان جاسوس یاد می کند.

در کلاس های ایدئولوژیک پ ک ک برای ما می گفتند ، خانواده ها چیزی ندارند برای شما ها بدهند و شما در خانواده برده حکومت ها هستید.

 

خبرنگار:پ ک ک در درون گروه چه وعده های برای کادرها می داد تا شماها را دلگرم جنگ نماید؟

هر سال با آغاز فصل بهار شعار سر میداند که امسال سال فینال است ، و با غلبه بر دشمن کردها در خاورمیانه آزاد می شوند. در مدت ۱۰ سالی که در گروه بودم هر سال با این شعار کذب احساسات ما را برانگیخته و به جنگ اعزام می کردند.

 

خبرنگار:آیا تاکنون شاهد خودکشی کادرهای پ ک ک و پژاک بودی؟

بله،  در اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی با افشای علاقه مندی یک دختر و پسر ،دختر بدلیل شکنجه های روحی و روانی  از سوی پ ک ک اقدام به خودکشی کرد. فرمانده هان پ ک ک بمنظور مجازات  این دختر بینوا ، در ملاء عام و نزد همگان وی را  فاحشه خطاب می کرد. بنابرابن دختر برای همیشه به زندگی خود پایان داد

خبرنگار :دیدگاه پ ک ک نسبت به جایگاه عبداله اوجالان جه بود ؟

آیدین اوزکلیگ : پ ک ک اوجالان را فردی بدون نقص تلقی نموده و سعی می نماید اوجالان را رهبری کاریزماتیک معرفی کند. پ ک ک مدعی است عبدالله اوجالان از آینده باخبر بوده و هیچ کسی نمی تواند به شخص اوجالان انتقاد کند چرا که وی در جایگاه فردی معصوم  قرار گرفته است
من به شخصا به یقین رسیده ام تفکرات اوجالان و سیاست های پ ک ک کردستیز است، اکنون اگر کمی تامل نمایم کاملا معلوم است  پ ک ک بیشتر از دشمن کردها خود کردها را هدف قرار داده و ضرباتی که کردها از پ ک ک خورده اند از دشمن کردها نخورده اند.

ادامه مصاحبه در بخش دوم منتشر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن