۳۰ تیر ۱۴۰۳

درخواست پ.ک.ک و پژاک از کردهای سوریه

  • ۵ شهریور ۱۳۹۲
  • ۳۸۷ بازدید
  • ۰

پ.ک.ک و پژاک از عاملان اصلی آواره گی کُردهای سوریه محسوب شده و نا امنی را در این مناطق به بار آورده است ، این فرقه تروریستی اکنون در رفتاری متناقض از کردهای سوریه خواستند تا به وطن خود بازگشته و از کردها در این کشور دفاع کنند.
انجمن بی تاوان آذربایجان غربی به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، جمیل بایک، رئیس جدید کمیته فرماندهی گروهک تروریستی پ.ک.ک در دیدار با هیاتی از کمیسیون حقوق بشر پارلمان کردستان عراق از جوانان کرد در سوریه خواست تا به کشور خود بازگردند و از خاک سوریه و “موجودیت کردها” در این کشور دفاع کنند.
هیات اعزامی پارلمان کردستان عراق به کوهستان‌های “قندیل” رفته تا با رهبران پ.ک.ک دیدار و با آنها در خصوص برگزاری کنفرانس سراسری کردها که قرار است اواسط ماه آتی در اربیل برگزار شود، مذاکره کند. در این مذاکرات رخدادهای سوریه و مهاجرت هزاران کرد سوریه به منطقه کردستان عراق نیز مورد بحث و مذاکره قرار می‌گیرد.
بایک در خصوص کنفرانس مذکور گفت: این کنفرانس باید از طرح‌ها و دستورالعمل‌های خارجی به دور باشد و نباید طرفی اراده خود را بر طرف دیگر تحمیل کند. این کنفرانس باید وحدت و موضع یکپارچه کردها در قبال رخدادهای تمام منطقه را فراهم کند.
در همین راستا، گروهک تروریستی پژاک شاخه ی ایرانی پ ک ک در بیانیه‌ای خواهان بسیج عمومی کردها برای مقابله با جبهه تروریستی النصره در سوریه شد.
در این بیانیه‌ آمده است: گروه‌های حامی برنامه‌های بیگانگان در منطقه که نسبت به دستاوردهای مردم کرد طی سال‌های اخیر حسادت می‌ورزند، در تلاشند تا با اقداماتی از طریق القاعده به کردهای سوریه حمله کنند و در این راستا فتواهایی برای “جهاد” علیه زنان و کودکان کرد صادر می‌شود که باید محکوم گردد.
پژاک اعلام کرد: آنها به شنیع‌ترین جنایت‌ها علیه کردها دست می‌زنند، به همین دلیل این یک وظیفه انسانی است که از تمام جوانان خواسته شود به سوریه برگردند و از کردها دفاع کنند.
آنها همچنین از جامعه بین‌الملل خواستند تا وارد عمل شده و عاملان جنایت‌ علیه زنان، کودکان و غیرنظامیان بیگناه را مجازات کنند.
پ ک ک و پژاک از عاملان اصلی تنش و درگیری در کردستان سوریه محسوب می شود و برای رسیدن به استقلال و خودمختاری در کردستان سوریه هزاران کُرد را از خانه و کاشانه بیرون رانده و مبارزات خود را در راستای احقاق حقوق کُردها اعلام می دارند. اسناد و شواهد بسیاری وجود دارد که حضور پ ک ک و زیر شاخه های تروریستی آن در هر منطقه جزء نا امنی و خونریزی حاصلی را در بر نداشته است

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین