۵ اسفند ۱۴۰۲
 • خانه
 • >
 • اخبار
 • >
 • به دستور ترامپ سازمان اطلاعاتی سیا ساختار پ.ک.ک را افشا کرد

به دستور ترامپ سازمان اطلاعاتی سیا ساختار پ.ک.ک را افشا کرد

 • ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
 • ۲۹۱ بازدید
 • ۱

ترامپ رئیس جمهور امریکا به سازمان اطلاعاتی امریکا «سیا» دستور داده تا قسمتی از ساختار تشکیلاتی و ماهیت وجودی گروه تروریستی پ ک ک را افشا سازد . سیا با انتشار اطلاعات طبقه‌بندی خود در هفته های گذشته ساختار سازمانی گروه‌ تروریستی پ.ک.ک و منابع مالی آن را افشا کرد.

به گزارش انجمن بی تاوان به نقل از آناتولی ، اسنادی که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» به دستور ترامپ طی هفته های گذشته منتشر کرده است حاکی از شکل گیری ساختار گروه تروریستی پ.ک.ک در سال های ۱۹۸۰ بویژه در اروپای غربی و تامین منابع مالی آن از طریق جمع آوری مالیات و خراج از کردهای ساکن کشورهای اروپایی تامین و کشتن مخالفان است.

در این گزارش همچنین آمده است:

گزارش های تحلیلی و مشروح در خصوص گروه پ.ک.ک که در بررسی اسناد مربوط به فعالیت های تروریستی در جهان در سال ۱۹۸۶ تنظیم شده است جلب توجه می کند.

قسمتی از این گزارش با نام « آیا پ.ک.ک راه خود را تغییر می دهد؟» نشان می دهد که این گروه پس از کودتای ۱۹۸۰ به سوریه رفته و فعالیت خود را در آنجا ادامه داده است.

گروه پ.ک.ک در همان دوره علاوه بر سوریه در کشورهای اروپای غربی نیز فعالیت خود را آغاز کرده و سازماندهی شد. این گروه تروریستی در کشورهای اروپایی که جمعیت بیشتری از کردها در آن ساکن بودند دست به فعالیت های تبلیغاتی و جذب شبه نظامیان زده است.

یکی دیگر از اهداف پ.ک.ک از شروع سازمان یافتگی در کشورهای اروپای غربی این بوده است که برای حمله به مواضع ترکیه از این کشورها بعنوان پایگاه استفاده کند. لازم به ذکر است شمار بسیاری از شبه نظامیان پ.ک.ک و طرفداران آن در اروپا زندگی می کنند.

پ.ک.ک تمامی کردهای مخالف خود را بعنوان « خائن، جاسوس، قاتل و دشمن مردم کرد» شناخته و حق کشتن آنها را به نیابت از کردتباران از آن خود دانسته اند. همچنین این گروه افراد بسیاری را نیز به همین دلیل اعدام کرده است.

مالیات و خراج

در بخش «‌ منابع پشتیبانی» ساختار اقتصادی گروه تروریستی پ.ک.ک آمده است: بخش اعظم منابع مالی پ.ک.ک از طریق جمع آوری مالیات و خراج از اعضای کرد گروه تامین شده است.

بخشی از درآمدهای اعضا، طرفداران و پیروان پ.ک.ک به گروه اختصاص یافته و همچنین برنامه های ویژه ای برای جمع آوری این نوع کمک های مالی ترتیب داده شده و شرکت تاسیس شده است.

این گروه در ژوئن ۱۹۸۶ از کردهای شهر تسله آلمان برای تهیه لباس برای تروریست های پ.ک.ک در ترکیه پول جمع آوری کرده است.

گروه تروریستی پ.ک.ک از اعضایش در کشورهای اروپای غربی پول تهیه لباس سالانه یک تروریست را جمع کرده است.

از خانواده هایی که توسط کمک های اجتماعی زندگی می کنند و قادر به کمک مالی نیستند خواسته شده که از اطرافیان شان پول جمع آوری کنند.

این گروه برای تامین هزینه مالی فعالیت های تروریستی پ.ک.ک، بنیادها و نهادهای به ظاهر قانونی تاسیس و از آن ها هم برای تبلیغات سیاسی-ایدئولوژیک استفاده و هم تحت عنوان صدقه برای این گروه پول جمع آوری می کند.

گروه تروریستی پ.ک.ک همچنین با استفاده از زیرشاخه های خود در اروپا مانند ERNK از بازرگانان کرد خراج می گیرد. پولی که از این طریق جمع شده و به پ.ک.ک منتقل شده در گزارش اطلاعاتی سیا نیز آمده است.

گروه تروریستی پ.ک.ک در سال ۱۹۹۳ از سوی آلمان، در سال ۱۹۹۷ توسط آمریکا، در سال ۲۰۰۲ توسط کانادا و در سال ۲۰۰۵ توسط استرالیا وارد فهرست گروه های تروریستی شد. اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۱ پ.ک.ک را به عنوان گروه تروریستی معرفی و تمام فعالیت های این گروه را ممنوع کرد.

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

 1. پس با این اوصاف ادعای شما مبنی بر اینکه سازمان میت ترکیه در بوجود آمدن گروه تروریستی پ.ک.ک نقش داشته است ، منتفی میشود.
  اما اینکه معاون رئیس جمهور عراق به حمایت مالی از پ.ک.ک اعتراف میکند ، یا طبق اطلاعاتی که دولت ترکیه مبنی بر حمایت تسلیحاتی دولت مصر از پ.ک.ک منتشر کرده و یا ویدیوی منتشر شده که با موشک صد هلیکوپتر روسی که توسط مزدور پ.ک.ک هلیکوپتر تورم رو منهدم میگردد. یا همین اتحادیه اروپا و مخصوصا آلمان که همه جوره از پ.ک.ک برای حمله به ترکیه حمایت میکند ،آیا جوابی دارید برای این سوال؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین عناوین