۱۴ اسفند ۱۴۰۲

اخاذی پ.ک.ک از مردم اقلیم کردستان

  • ۲۷ دی ۱۳۹۵
  • ۳۵۲ بازدید
  • ۰

یک عضو پارلمان اقلیم کردستان عراق می گوید پ ک ک به جز شنگال در مناطق مرزی اقلیم کردستان عراق نیز تعداد زیادی پست ایست بازرسی ایجاد کرده و از مردم باج می گیرد و این اقدام مانع توسعه منطقه و کار روزانه مردم شده است.
به گزارش انجمن بی تاوان ، ناظم هرکی عضو پارلمان اقلیم کردستان عراق به سایت حزب دموکرات کردستان عراق گفت: پ ک ک به بهانه حفاظت از منطقه باج می گیرد و مردم نیز گله مند هستند و می گویند اعضای پ ک ک اجازه نمی دهند زندگی خود را سروسامان بدهند.
ناظم هرکی افزود: ما به عنوان کمیته امور داخلی پارلمان اقلیم کردستان عراق می بینیم به خاطر حضور پ ک ک در این مناطق حکومت نمی تواند آنجا را توسعه بخشد و پ ک ک کمک های ارسالی به این منطقه را نیز مصادره می کند.
تعدادی از روستائیان ارتفاعات قندیل اعلام کردند؛ نیروهای شبه نظامی پ ک ک در عید فطر اقدام به اخاذی از ۷۵۰ خانوار ساکن در روستاهای این مناطق کرده و از هر خانوار مبلغ ۲۰ هزار دینار عراقی اخاذی نموده و دو ماه بعد یکی از اعضای ارشد پ ک ک به نام سارا که از اتباع کشور ترکیه می باشد به اعضای شورای مناطق یاد شده اعلام کرده است، هر خانوار از اهالی روستا که دارای سیصد راس گوسفند می باشند باید مبلغ ۱۰۰ هزار دینار عراقی به پ ک ک بپردازند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *