قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » همکاری مخفی پ.ک.ک و نیروهای دولتی سوریه در نبرد ادلب

به گزارش بی تاوان و به نقل از روزنامه گاردین، دهها نیروی پ.ک.ک که در کنار آمریکاییها به مقابله با داعش در سوریه پرداختند، اکنون به نیروهای دولتی سوریه در ادلب پیوسته اند تا در آخرین نبرد سنگین در سوریه در کنار نیروهای دولتی به مقابله با شورشیان تندرو اقدام کنند.

بر اساس گزارش گاردین، حضور کردها هم از سوی دولت سوریه که نگران جاه طلبی پ.ک.ک است و هم از طرف نیروهای پ.ک.ک که متحد اصلی آمریکا در سوریه هستند، مخفی نگاه داشته شده است.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، در جنوب شهر ادلب تعداد کمی از نیروهای پ.ک.ک همراه نیروهای دولتی سوریه و دیگر نیروهای متحد جمع شده اند و منتطر اعلام فرمان حمله هستند. گفته می شود این نیروها وابسته به نیروهای دموکراتیک سوریه(y.p.g) هستند که متحد آمریکا در سوریه بوده و در شرق و شمال شرق با نیروهای داعش مبارزه کرده اند.

آلدار خلیل از مقامات ارشد کرد سوریه حضور نیروهای پ.ک.ک را در نبرد ادلب تایید نمی کند و می گوید اولویت کردها بازپس گیری شهر عفرین از ترکیه و شورشیان است اما کردها آماده تعامل و توافق با دولت سوریه بر سر همه چیز هستند.

اما یکی دیگر از رهبران پ.ک.ک سوریه گفته است جمع کوچکی از نیروهایی که حضور آنها از یک طرف سمبولیک و از طرف دیگر استراتژیک است، سفر دشواری را طی کرده اند تا خود را به نبرد ادلب برسانند. این امر بدان معنی است که ما به دولت سوریه نیاز داریم و شراکت ما روز به روز بیشتر می شود.

یک منبع اطلاعاتی محلی به این روزنامه گفته است آمریکاییها به پ.ک.ک گفته اند حضور آنها در کنار دولت سوریه برای مقابله با شورشیان در ادلب پذیرفتنی نیست.

این منبع گفته است اگر پ.ک.ک به جنگ ادلب بروند بدون پرچم و یونیفورم خود خواهند رفت تا شبیه به نیروهای دولتی سوریه به نظر بیایند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان