قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » فرار ترکها به یونان پیامد تنش اردوغان با کردها و گولن

روزنامه وال استریت ژورنال می گوید تعداد بسیار زیادی از ترکها بعد از سیاست های خشونت آمیز اردوغان نسبت به کردها و جماعت گولن پس از کودتای نافرجام، به یونان گریخته اند.
به گزارش انجمن بی تاوان، دولت ترکیه پس از کودتای نافرجام ۲۰۱۶ در این کشور، تعداد بسیار زیادی از کردها و افراد نزدیک به نهادهای وابسته به فتح الله گولن، روحانی ناراضی و در تبعید ترکیه بازداشت شدند.

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد پس از رویکردهای خصمانه رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه و حزب حاکم عدالت و توسعه این کشور نسبت به کردها و جماعت نزدیک به گولن، تعداد بسیار زیادی از ترک ها در ترکیه به یونان گریخته اند.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از پلیس یونان نوشته است که از ژانویه تا سپتامبر امسال، حدود ۱۴۰۰۰ نفر از شهروندان ترکیه به یونان گریخته اند که در مقایسه با سال گذشته افزایش دو برابری را نشان می دهد.

بر اساس گزارش آژانس مرز اتحادیه اروپا، حدود نیمی از افرادی که به یونان گریخته اند شهروندان ترک ترکیه هستند و بسیاری از آنها قاضی، پرسنل نظامی، کارمندان و یا تجاری هستند که دولت ترکیه به آنها مشکوک است.

بر اساس این گزارش، از ابتدای امسال حدود ۴۰۰۰ نفر از یونان درخواست پناهندگی کرده اند اما قصد دارند هرچه بیشتر از ترکیه دورتر شده و وارد بخش های دیگر اتحادیه اروپا شوند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، روزانه ۳۰ شهروند ترکیه ای وارد یونان می شوند این در حالی است که در سال ۲۰۱۵ این میزان صفر بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان