قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار پ ک ک و پژاک » روزنامه مورنینگ ستار: احتمال فشار مقامات ترکیه بر پلیس اسکاتلند برای دستگیری هواداران پ.ک.ک

روزنامه مورنینگ استار به نقل از یگ گروه همبستگی کردها در اسکاتلند نوشت ممکن است مقامات ترکیه پلیس اسکاتلند را برای بازداشت حمایت کنندگان مالی پ.ک.ک تحت فشار قرار داده باشند.

به گزارش انجمن بی تاوان، برخی رسانه های اسکاتلند درروزهای گذشته اعلام کردند پلیس ضد ترور ادینبورگ پایتخت این کشور اقدام به دستگیری اعضا و هواداران پ.ک.ک و نیز کسانی کرده است که متهم به حمایت مالی از پ.ک.ک هستند.
پلیس ضدترور اسکاتلند نیز تایید کرده است که در حال بازجویی از تعدادی شهروند کرد مقیم این کشور است. این افراد متهم به جمع آوری کمک مالی برای پ.ک.ک هستند.
ستفان سمیلی، رئیس گروه دوستی کردها به روزنامه مورنینگ ستار گفت: افزاد زیادی از اسکاتلند بعد از کودتای جولای ترکیه در اعتزاص به دستگیری شخصیت های سیاسی کرد ترکیه و روزنامه نگاران تظاهرات کرده اند.
وی افزود: سال گذشته برخی مقامات ترکیه به کردهای مقیم اسکاتلند توصیه کردند در این تظاهرات اعتراضی شرکت نکنند زیرا ممکن است در بازگشت به ترکیه دچار مشکل شوند.
رئیس گروه دوستی کردها در اسکاتلند گفت ما از این بیم داریم که پلیس اسکاتلند نادانسته تحت فشار و رعب ترکیه اقدام به ایجاد رعب و وحشت در میان کردهای ساکن اسکاتلند کند.
وی احتمال داد دستگیریهای اخیر در اسکاتلند تحت تاثیر مقامات ترکیه انجام شده باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان