قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار پ ک ک و پژاک » داداگاه نامشروع پ ک ک حکم بازداشت دو عضوء (ENKS) را صادر کرد.

دادگاه خود ساخته پ ک ک در شمال سوریه موسوم به دادگاه خلق در شمال سوریه حکم دستگیری فواد علیکو’ و ‘ابراهیم برو’ از اعضای شورای میهنی ملی کردهای سوریه را به اتهام خیانت ملی و همکاری با ارتش ترکیه در اشغال عفرین صادر کرد.

به گزارش انجمن بی تاوان ، حزب اتحاد دمکراتیک شاخه سوری پ ک ک در شمال سوریه دادگاهی تاسیس نموده ، که این دادگاه در جوامع بین الملی و حقوق بشری مشروعیت قانونی نداشته است.
این دادگاه خود ساخته موسوم به “دادگاه خلق در شمال سوریه” اخیر حکم دستگیری دو تن از اعضای ارشد شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) را صادر کرده است. پ ک ک حکم دستگیری فواد علیکو’ و ‘ابراهیم برو’ از اعضای شورای میهنی ملی کردهای سوریه-اَ.ن.ک.س را به اتهام خیانت ملی و همکاری با ارتش ترکیه در اشغال عفرین صادر کرد

شورای میهنی کردهای سوریه موسوم به ENKS که از حمایت مالی و نظامی مسعود بارزانی برخوردار است دربرگیرنده چندین حزب و سازمان سیاسی و مدنی کردهای سوریه است که سیاست و عملکرد پ.ک.ک در اداره مناطق کردنشین سوریه را قبول ندارند . بیش از ۳۰ نفر از چهره های سیاسی عضو ENKS در زندان های پ.ک.ک در سوریه هستند.

برخی از تحلیلگران سیاسی می گویند آمریکا در صدد به حاشیه راندن پ.ک.ک در مناطق کردنشین سوریه و ایفای نقش محوری به رقیب پ.ک.ک یعنی ENKS است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انجمن بی تاوان آذربایجان غربی | بی تاوان